| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa depun plangere la politie prin care pot afla identitatea unui om de pe un profil de facebook.Este un profil si o pagina,creeate de aceeasi persoana care afecteaza mai multi oameni din orasul meu,inclusiv pe mine. Sa i se afle adresa IP-ului calculatorului lui. Daca nu sunt majora, as putea depunde plangere sau sa aflu macar cine este acea persoana? Funda+vot
P.S. Fara raspunsuri stupide

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu e vorba de lucruri serioase gen amenintari sau mai stiu eu ce nu ai nicio sansa. Iar tu fiind minor nu poti depune nicio plangere, doar parintii

| danay72 a răspuns:

Nu cred ca vei putea rezolva ceva, dar legat de retelele de socializare trebuie sa fii atenta.Pe situl jw.org la material video poti gasi un filmulet despre retelele de socializare.

| DataSoft a răspuns:

Din ce relatezi tu aici tine mai mult de un avocat/jurist, dar nu stiu de ce ti neaparat sa afli cine este cand poti sa il blochezi, in plus sunt destule setari la facebook ca sa nu poata sa iti trimita mesaje sau alte chiesti.