| Maximilian191 a întrebat:

Ce fac daca am cumparat un produs de pe internet si nu coincide cu descriile. Pot sa depun plangere la politie sau ceva? Vanzatorul nu mai raspunde la telefon. Am primit coletul prin fancurier, pot sa ii aflu adresa?

Răspuns Câştigător
| Cloudless a răspuns:

Hmm, ok, in cazul asta iti recomand sa contactezi conducerea site-ului si sa faci o plangere. Politia nu stiu daca ar intervenii, de fapt sunt 99% sigur ca nu ar faceo decat daca ai relatii. E o chestie minora. Ai putea incerca sa inchizi telefonul si sa il deschizi din nou. Oricum, daca nu merge incearca sa te folosesti de site, uneori din cate am inteles incearca sa rezolve astfel de probleme. Cu mai mult nu te pot ajuta, scuze. Comertul online pare avantajos, dar are si partile lui intunecate.

4 răspunsuri:
| Cloudless a răspuns:

Hmm, comertul pe internet de genu asta e fara taxe, deci politia nu ar face nimic. Ai putea apela la site-ul de pe care ai facut achizitia si sa intrebi staffu ce ai putea face. In cele mai multe cazuri se poate intoarce coletu. Mai departe. greu de zis. Sper ca macar n-ai luat ceva scump.

| Maximilian191 explică (pentru Cloudless):

Am luat un telefon in valoare de 500 lei la care nu merge difuzorul. Expeditorul a spus ca la el mergea. Ce pot sa fac in cazul acesta?

| Wehrmacht a răspuns (pentru Maximilian191):

Este inselaciune, dar cum este cuvantul tau contra cuvantului sau nu o sa rezolvi nimic.

| Cloudless a răspuns (pentru Maximilian191):

Hmm, ok, in cazul asta iti recomand sa contactezi conducerea site-ului si sa faci o plangere. Politia nu stiu daca ar intervenii, de fapt sunt 99% sigur ca nu ar faceo decat daca ai relatii. E o chestie minora. Ai putea incerca sa inchizi telefonul si sa il deschizi din nou. Oricum, daca nu merge incearca sa te folosesti de site, uneori din cate am inteles incearca sa rezolve astfel de probleme. Cu mai mult nu te pot ajuta, scuze. Comertul online pare avantajos, dar are si partile lui intunecate.

| Alin_Danutzz_1999 a răspuns:

Poti sa te duti la politie. ca sa iti spuna ce sa faci. da eu nu cred ca nu poti face nimica. dar incearca!