| DemonvsAngel a întrebat:

As vrea sa fiu mai rebela in tot ce fac sunt super cuminte! Am jucat fotbal cu cornurile si diriga a zis ca nu am facut nimic,am dat cu lapte la ingrijitor sau profa de istorie(seamana),sunt razbunatoare,stiu sa imi joc cartile. Ma imbrac cam asa egari cu craniu, Tricouri cu mesaje diferite si tenisi si expadrile. Vreau sa ma reprofilez total numai vreau sa fiu de treaba si sa iert. Vreau sa fiu opusul meu vreau sa fiu mai rea, MAI REBELE SI sa nu regret cand imi bat joc de colega mea. Dati-mi sfaturi! Si daca pe unul il apuca sa zica sa fiu eu sa taca ca n-am chef de prosia asta!

14 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Rămâi așa cum ești!

| Iubibilăă a răspuns:

Ti se pare ca daca esti buna este ceva rau?
Mai gandeste-te; o zi frumoasa.

| Alexaaxc a răspuns:

Nu iti dau mai mult de 11 ani dar hai sa iti zic un secret" o sa regreti etapa asta cu "rebela care papa lapte". Gandeste-te ca tu esti mai mult PENIBILA decat rebela, fa[tul ca etsi mai bun decat ceilalti o demonstrezi prin CARACTER nu colanti cu cranii sau cine stie ce haine.
Ce pana mea mari dezamagiri ai avut tu pana la varsta asta? "Sa iert usor"-nu-mi spune, ti-a gresit colega de banca atunci cand ti-a furat cartea de colorat? Vino-ti in fire fetito, bucura-te de viata ca anii astia frumosi nu se mai intorc. Esti falsa si in primul rand it bati joc de tine si de timpul tau, nimeni nu te va placea sau lua in serios cu o astfel de atitudine.
Stii sa iti joci cartile? No draguta, stii doar cum sa te faci de ras si schiar imi pare rau ca nu realizezi ce faci.
Sa nu mai regreti? Hai sa iti dua o veste proasta: esti om si indiferen cat tus negru porti nu o sa uiti sa simti sau sa ai emotii.
Rautatea si rebeliunea vin din interior iar tu esti doar un copy-paste care la varsta asta ar trebui sa aiba alte preocupari decat "devastarea magaziei cu lapte": iesitul cu prietenii, distractia, scoala, familia.
Evita penibilul ca tot tu o sa suferi cand vei deveni efectiv o bataie de joc.
Succes, nu o sa iti urez sa fii cuminte, o sa iti spun sa fii cu minte.

| DemonvsAngel explică (pentru Alexaaxc):

Am 14!

| Alexaaxc a răspuns (pentru DemonvsAngel):

Te-am luat eu cam dur dar imi pare rau cand vad oameni care incearca sa fie cea ce nu sunt. Imi pare rau daca am intrecut masura cu primele sugetsii dar nu merita sa te schimbi pentru altii, nu in rau. Gaseste o identitate care sa te reprezinte si care sa nu fie respinsa, vad ca etsi o fire sensibila si nu cred ca refuzul societatii te va incalzi sau te va face sa te simti mai bine. Pate fericit si numai de bine in rest!

| DemonvsAngel explică (pentru Alexaaxc):

Faza ca sunt vazuta de oricine fats drsguts care ar sari in foc dups tine si m-am saturat sa profite

| DemonvsAngel explică (pentru Alexaaxc):

Multumesc! Paste fericit si tie!

| Alexaaxc a răspuns (pentru DemonvsAngel):

Asta nu inseamna ca trebuie sa treci de la o extrema in alta, poti mirosi profitorii si sa ii tratezi asa cum merita: cu indiferenta! Le dai satisfactie daca tu te schimbi doar pentru niste oameni care merita un fund intors in nas cand se asteapta mai putin. Ai sa vezi ca sunt mai multe persoanele care te vad ca pe o fata draguta si descurcareata, inteligenta, care stie sa citeasca lumea.

| KenVyQ a răspuns:

Zau ca esti ciudata, si daca esti rea crezi ca vei mai populara? Din contra.....vei fi mai putin populara(daca in scoala ta se fac lucruri care sunt peste limita vei in centrul atentiei)si profesorii te vor privi ca pe o furnica si te vor strivi la orice greseala.Nu stiu ce crezi u sau gandesti dar te pot asigura ca tot ce am spus it' true! Sper ca te-am ajutat.F
u
nda?love struck

| aKylie a răspuns:

Ai 14 ani si tu vrei sa fii rea si rebela.

Ce mai oameni pe site-ul asta.
Fatooooo,ramai cum esti ca esti bine,oamenii aia rebeli si rai pe care ii vezi tu sunt asa ori pentru ca au avut multe probleme in viata ori pentru ca pur si simplu asa sunt ei nascuti,asa le este caracterul,dar pana si cei rebeli nu sunt mereu asa rai, doar se prefac sa nu vada lumea ca pun la suflet sa nu poata sa ii doboare psihic, sa ii raneasca.

Tu nu esti rea si rebela cum ai zis si tu, esti cuminte, deci practic incerci sa fii falsa prin a te preface ca esti asa desi nu esti?

| DaddysGir1 a răspuns:

Buna xD
In primul rand esti sigura ca vrei sa te schimbi? cei rebeli isi pierd prietenii pentru ca spun ei "sunt prea ingamfati" :/ Nu trebuie nici sa fii un dezastru al scolii dar nu trebuie nici sa fii ca mierea pe paine straight face incearca sa fii intre ele, cand cineva de supara, raspunde-i, daca iti zice ceva rautacios, spune-i si tu, fa-o chiar daca este un coleg/colega mai interesant, sau sa sa zicem cu note mai mai decat tine, mare lucru... Nu-ti bate joc de cei care sunt buni si timizi, incearca sa fii prietenoasa cu ei, si fii rea cu cei care cred ca fata de tine sunt superiori ^^ trebuie doar sa faci diferenta dintre dusman si prieten ^^

| Blackscarred a răspuns:

Pff...pai chestia asta ar trebui sa vina de la sine nu prea ai cum sa te schimbi batand din palme, asteapta si ia zotul treptat.Eu una sunt cam cum ai vrea tu sa fi si eu ma imbrac asa si sa stii ca nuesti vazuta chiar ok in Romania.cel putin lumea te critica, e greu sa te schimbi daca nu esti cu adevarat asa eu pe deoparte sunt rebela si cum zici tu, dar uneori as vrea sa ma schimb...dar nu prea ai cum, decat daca iti doresti extrem de mult! Dar trebuie ca aceste lucruri sa vina de la sine. Diriga si profii s-au obisnuit cu tine cuminte si acum nu isi dau seama de greselile tale, orice ai face ei cred ca e bine, la mine este exact invers.Incearca sa te schimbi cate putin nu deodata sa devii rea, pe urma sa nu-ti para rau baftawinking

| lore3tina a răspuns:

Esti un copil si tot ceea ce faci tu acum e doar o manifestare a imaturitatii. Trece si vremea asta... odata.

| Emilie17 a răspuns:

Ţi-am trimis un mesaj cu ce trebuie să faci, citeşte-l.