| Eusuntaici a întrebat:

Aş vrea să-i scriu o scrisoare mai amuzantă lui "Moş Crăciun ". Imi puteti da idei ca să o fac pe mama să râdă puţin? Sau niste pps. Vă mulţumesc! :*

Răspuns Câştigător
| χZαнαяєℓ a răspuns:

Bună.
Dragă Moşulică. Sunt "X" din "Y". Aş vrea să ştii că sunt destul de bună la şcoală. Dacă vrei îţi trimit o copie după carnetul de note. Nu al meu că o să te sperii.
Acum să trecem la subiect (cadoul).
Păi, nu prea ştiu ce să îţi spun să îmi iei. Aş spune o maşină luxoasă de vreo 60 de mii de euro dar e cam puţin. Aş dori ceva mai extravagant. Îţi las mână liberă să alegi tu. Mie în general îmi merge bien şi am de toate dar aş vrea şi eu puţin mai mulţi bani de pachet la şcoală, şi mi-ar face mare plăcere să mii aduci tu de fiecare dată. Dacă în ziua de crăciun eşti ocupat poţi să vi şi mai devreme, eu nu mă supăr.
Cu drag X!
P.S. Ştiu că tu o citeşti mami dar, merge şi aşa.
Baftă.

1 răspuns:
| evelina_8943 a răspuns:

Deci, draga Mosulica, Sa trecem la subiect, CADOUL! Deci as dori o casa pe plaja de vreo 1000 de milioane dar nu... Poate o casa pe Marte, sti tu, Mai original...Dar n, as parea un ciudat.Si un extraterestru, dar totusi nu cred ca va sti cineva roman deoarece romani abia de-au ajuns pe luna ba pe Marte. Dar tot nu. Poate 100000000 D miliarde de euro. Dar nu, ar rade lumea de mine cu asa putini bani. A gata stiu!
Vreau ca tu mami sa nu-i mai citesti scrisorile lui Mosux-(!