| anonim_4396 a întrebat:

as vrea sa imi fac un pirce un buric, spune-ti si mie mai multe detalii referitoare la perioada de timp in care se vindeca, daca trebuie sa stau pansata, daca doare tare, si riscurile... v-am pupat:*:*

5 răspunsuri:
| eveline a răspuns:

Daca tu chiar iti doresti poti sa iti faci cu incredere.prietena mea si-a facut tot in buric. dupa cateva ore dupa ce si l-a pus s-a dus la farmacie si a cumparat pansameste si dezinfectant si a pansat zona... ei i-a trecut intr-o saptamana si stiu sigur ca nu a durut-o ca i-a amortit zona si in plus nu are cum sa te doara ca in zona buricului este un fel de zgarci(ceva elastic oricum)deci nu doare.Pa.:*:*

| ☆ Danny☆ a răspuns:

Depinde...Se poate infecta zona aceea.Normal acasta se vindeca in 3-4 zile.Depinde daca ai pielea mai sensibila...Eu urasc chestiile astea. Care vrea in nas care vrea in limba peste 5 ani o sa se poata sa fie puse sin fund! Sunt niste tampenii.Parerea mea!

| ioana_5244 a răspuns:

Pierce-ul in buric se vindeca foarte greu. 3-4 luni. plus ca ti se poate infecta si ti se va face puroi.este recomandat ca dupa ce iti faci pierce-ul sa nu il mai atingi sa nu pui mana acolo si sa ai grija sa nu-l agati.plus ca ar trebui sa iti dea o crema daca ti-l faci la salon(ma rog sa-ti recomande)nu iti recomand sa ti-l faci la cineva de ex: prietena sau cunostinta cine stie ce boli poti lua.de durut thinking nu stiu sa iti zic multa lume mi-a zis ca doare mai tare dupa ce ti l-a facut decat cand ti-l face.acum depinde si de persoana.eu zic sa nu iti faci pentru ce? numai vara ti-l vede lumea restul anotimpurilor ce faci cu el? il ti asa numai sa stii tu ca ai? nu are rost.plus ca 3-4 luni o sa arate foarte urat. pana la 8 luni cand se vindeca o sa tot ai o secretie albicioasa sau scoarta nu stiu sigur cum se numeste. sper ca te-am putut ajuta si gandeste-te inainte sa ti-l faci.sincer nu merita te-am pupat:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da? vei fi foarte frumoasa cu ala atarnat acolo.nu ca acum.succes.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

May zona aia se vindeca in mod normal intre 10-15 zile. daca nu ai grija si pui maina murdara acolo atunci s-ar putea sa se infecteze sh sa ai de suferit putin. De durut nu te doare cand til pui si nici dupaia...Si trebuie sa te dai in fiecare zi de 2-3 ori pe zi cu tetraciclinawinking