| cooola a întrebat:

as vrea sa ma ajutati cu ceva, sa imi dati cateva sfaturi.
Acum un an m-am comb cu un tip, si totul era foarte frumos.ne intelegeam bine pana in momentul in care eu am cunoscut un tip din bucuresti si pur si simplu mi-a placut foarte mult(si am hotarat sa ma despart de el pentru cel de la buc) si vorbind mereu, ne-am si intalnit o spatamna la bunici nostri la tara, si cum tot timpul eram impreuna de dimineata pana seara, mi-a foat foarte usor sa ma atasez de el, sa tin mult la el, si el de mine. Dar dupa ce am plecat fiecare el la buc eu la bz, ne vedem foarte rar si la un momendat dupa vreo 2 luni au inceput tot felul de certuri, si toata chestia asta a durat cam un an si dupa m-am hotarat sa nu ne mai vedem, sa nu mai vb, sa o terminam de tot...si asa a fost... dar acum... dupa 2 luni de cand nu am mai vb cu el.am inceput sa vb cu fostul, sa ne vedem pe ascuns, el si toti prieteni lui imi spun ca inca mai tine la mine, si eu acum vreau sa ma impac cu el, vreau o relatie seriosa, dar lui ii este frica sa nu ma intorc la cel de la bucuresti...si mereu ii explic ca nu mai am nici o treaba ca nu vreau sa mai am nici o legatura cu el si ca vreau sa mai incercam odata si sa fie ok totul,... Dar sa mentionez ca el este de cateva zile cu o tipa, dar de fiecare data cand il sun si ii spun ai sa ne vedem chiar daca este cu ea... ii spune ca trebuie sa plece si se vede cu mine, daca ne intlnim noi si il suna ea ii spune ca are treaba ca nu poate sa se vada cu ea in ziua respectiva,... el ma suna mereu...Si acum pentru ca sunt foarte hotarata sa ma impac cu el am hotarat sa ii explic cum a stat toata faza cu tipu de la bucuresti si aseara ne-am vauzt si i-am povestit tot. dar el spune ca ii este frica sadsi ca vrea sa se mai gandesca si pana atunci noi sa ne vedem in continuare...sadsadsadsad... Mie imi este frica sa nu ma atasez iar de el si dupa ceva timp sa imi spuna ca nu se poate, ca el este cu aia si le merge bine...Nu stiu daca ma intelegegistraight facestraight face...poffff...Nu am incredere in nimeni si mi-e frica sa vorbesc despre asta, oricum sunt sigura ca el tine la mine. Poff... sper ca citit romanul meu si ca intelegeti ce vreau sa spun,, va rog spuneti-mi si mie ce sa fac...sad

Răspuns Câştigător
| Ben. a răspuns:

Sportul pe care-l practici tu se numeste tenis. mingea e cand colo, cand colo.joaca cinstit si s-ar putea sa castigi.

7 răspunsuri:
| lolly_3072 a răspuns:

Dupa mine.happy.Cu tipul din buc te-ai desp pentru ca intre voi nu mai exista atata comunicare, nu va mai vedeati, voi puteati doar sa vb la tel sau p mess, dar baiatul cu care ai fost a tinut la tine si te-a inteles tot timpul cat ai fost k baiatul din bucuresti, asa ca el s-a combinat cu o tipa desi inca tine la tine foarte mult. Eo zic sa-l mai astepti cum te-a asteptat si el pe tine atata timp cat ai fost cu baiatul din buc... dar totusi incearca sa nu te atasezi prea tare de el, el acum nu poate sa faca o alegere .intre u sau prietena lui.mai asteapta-l putin.succes.:*:*:*

leonardk
| leonardk a răspuns:

Nu prea ai mare lucru de facut. Doar sa nu repeti istoria cu tradare si dualitate. Oricat de mult te-ar iubi baiatul ii va fi foarte greu sa recapete increderea in tine. Mai sfanta decat sfintii va trebui sa fii ca sa-l poti avea din nou aproape. Asa cum el a avut rabdare cu tine si tu va trebui sa ai rabdare cu el, mai ales ca vinovat pentru tot esti... tu. Succes si multa atentie la ce vei face!

| BlueDreams a răspuns:

Ar trebui sa te gandesti putin la greselile tale. Teai cam jucat cu doi baieti iar asta nu e bine.Incearca sa vezi unde ai gresit, si mai ales sa-ti pui ordine in sentimente. E normal ca acest baiat sa nu mai aiba incredere in tine.Incearca sa-ti dai seama daca tu chiar il iubesti, si sa fi sigura ca nu-l vei mai lasa pentru altul. Odata ce ti-ai dat seama ca-l iubesti si ca vrei o relatie serioasa cu el va fi usor sa-i recapeti increderea.Mult noroc!

| cooola explică:

Va multumesc mult pentru sfaturi...si aseara m-am intlnit cu el si am vorbit foarte serios si ne-am impacat, sunt foarte happy si nu o sa il mai dezamagesc niciodata...Va multumesc mult:*:*:*

| Deer a răspuns:

Incearca sa nu-l dezamagesti din nou

| camy_1834 a răspuns:

Poi chiar nu stiu ce sa-ti spun.ar fi bine sa reusesti sa fii iar cu el. k el daca tine la tine se desparte de fata cu care sta acum si va sta cu tine.pentru k daca tu il iubesti el te iubeste si va intalniti mereu... poate o sa fiti din nou impreuna...

| rodel a răspuns:

Intrebare lunga si de prost gust. Esti lipsita de educatie si caracter. Cei doi baieti n-ar mai trebui sa te bage in seama. Fa o lunga pauza si analizeaza-ti comportamentul. Nu esti pregatita pentru o viata normala si cinstita in socetate. Vei avea mult de
suferit in viata, daca nu te schimbi.Cum respecti pe cel de langa
tine asa vei fi si tu respectata. Altfel vei fi de rasul lumii, ocolita
si aruncata la marginea socetatii. O viata distrusa si ratata.