| anonim_4396 a întrebat:

Nici nu stiu cum sa incep si cum sa ma exprim pe intelesul vostru pentru ca ceea ce simt nu se poate spune in cuvinte ci e acolo in sufletul meu.
adevaru e ca sunt foarte suparata.
eu si cu prietenul meu nu ne mai intelegem asa de bine(suntem de 11 luni impreuna), ne tachinam, ne inchidem telefoanele nu ne mai vedem asa de des, ne certam mai tot timpu.
noi ne iubim foarte mult, cel puntin eu il iubesc foarte mult (si stiu ca si el )dar uneori ma face sa ma comport urat cu el sa i vorbesc urat.
in maomentul asta ma simt asa singura, nu ma mai simt iubita, mi-e dor de mangaierile lui si de vorbele lui calde, mi-e dor sa ma stranga in brate si sa nu imi mai dea drumul. e greu sa spun in cuvinte tot ce simt eu.
vreau sa il fac sa alerge dupa mine(de cateva zile sunt mai rece fata de el). vreau sa vina sa ma caute el. credeti ca ar fi bine daca nu iasi mai raspunde la telefon si nu as mai vorbi cu el un timp? nu l'am mai vauzt de 3 zile si imi e foarte dor de el am mai vorbit la telefon da nu foarte mult, mereu ne luom la cearta iar eu nu mai suport certurile si reprosurile si mereu ii inchid telefonul in nas.imi e greu.
si fara el nu vreau sa stau. fara "despartire"!
vreau si eu niste sfaturi ceva sad

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Oricum cale de impacare nu mai e pentru ca vor veni iar certurile si nu va fi bine. Il lasi si mai astepti pana dai de un tip mai cu suflet pentru ca omul nu se schimba deloc.

| MitroiBogdan a răspuns (pentru mgtow):

Ma da chiar te pricepi la sfaturi doctor Freud

| jasmine11 a răspuns:

Baieti sunt foarte orgoliosi, de obicei fetele lasa de la ele, pentru ca ei nu o fac, spune-i ca tie dor de el, spune-i toate sentimentele ce le ai, si vezi reactia, poate are pe altcineva de aceea se comp asa, exista si aceasta posibilitate, si eu ci pr meu suntem la fel, si i-am zis ceea ce ma doare, si am devenit mai apropiati, dar poate s-a plictisit de aceeasi fata, depinde de sentimentele fiecaruia, eu zis sa vb fara cearta, si mai lasa si tu de la tine daca vezi ca el nu lasa, daca si tu esti orgolioasa ca si el, nu o sa va intelegeti niciodata!:*

| BlackAngelOfFire a răspuns:

A spus fata fara despartirewinking inseamna ca il iubeste nespus de mult sfat : suna-l tu vorbiti nu va distantati sa nu faci sa nu vorbesti cu el un timp ca faci rau acum depinde din ce va certati orice cuplu se tachineaza si cearta extrem de mult dar aia nu inseamna ca nu se iubesc incearca sa il suni sa i spui cuvinte dulci ca tie dor de el si crede-ma ca va veti reveni dar nu va distantati iubitiva in continuarewinking! Sper ca te-am ajutat!

| MitroiBogdan a răspuns:

Indiferent de raspunsurile pe care le vei primi de la noi, tu deja ti l-ai dat singura cum ai spus nu vrei despartire atunci asa va fi fara despartire atata timp cat tu crezi asta, insa fiind baiat iti dau un sfat pe care altii nu stiu daca il inteleg sau il cunosc.Nu astepta ca el sa te sune sau sa te caute pentru ca nu o va face din pacate si nu pentru ca nu ii este dor de tine sau pentru ca nu ii mai pasa de tine ci pentru ca pur si simplu este orgolios si incapatanat cum suntem mai toti dintre noi, masculii feroce. Daca vrei sa il ai inapoi si sa nu va mai certati atat, suna-l si spune-i sa te intalnesti cu el iar cand te vei intalni cu el spune-i ca iti pare rau ca l-ai facut sa se simta asa. insa ca nu iti pare rau ca il iubesti, ca este singurul lucru important din viata ta.El cand va auzi acestea din pricina faptului ca pur si simplu suntem caposi si pricepem greu isi va da seama ca a gresit si te va lua in brate. Aaa si nu strica sa mai versi asa un pic o lacrima doua ca il vei sensibiliza si asa il vei avea din nou la tine in brate.

Adica mai pe scurt.

Ce ai zis tu in acest mesaj, ce ne-ai impartasit tu noua pe acest site ca iti este dor de el, spune-i lui asta si crede-ma iti va raspunde la fel.

Succes. Sa imi lasi un mesaj sa imi spui de rezultat.

| Dia007 a răspuns (pentru MitroiBogdan):

Sunt in totalitate de acord cu tine, poate as fi folosit alte cuvinte (poate si mai multe), si dintr-o perspectiva feminina. As mai adauga faptul ca femeia/fata trebuie sa fie "sufletul relatiei". Daca baiatul/barbatul este cel cu "picioarele pe pamant" si va privi mereu sceptic, poate uneori plat, dar intotdeauna in mare legatura cu realitatea, fata/femeia trebuie sa fie cea cu zambetul pe buze, sa isi deschida sufletul si sa tina balanta partenerului ei. Fata trebuie sa fie acea parte dintr-un intreg care aduce soarele si cand este innourat.
Deci da, ai dreptate!

| cosmina95 a răspuns (pentru MitroiBogdan):

Am vorbit aseara am varsat lacrimi aman2 dar pana la urma s-a rezolvat si-a cerut iertare si chiar s-a vazut ca ii parea rau.
acum sunt mai bine
astazi am fost la el si am facut dragoste si ne-am pupacit si ne-am iubit :d e foarte dule impacarea:X multumesc pentru sfat:*

| cosmina95 a răspuns:

Multumesc tuturor pentru sfaturi:* o s a tin cont de ele:*

| Foartesecret a răspuns:

Nu...s-l eviti nu e o solutie...ai incercat vreodata sa- spui ce te supara? Si daca nu fa-o daca nu-i spui tu ce te deranjeaza in relatia voastra atunci cui sa-i spuibig grin? E iubitul tau daca te iubeste te intelegepuppy dog eyes

| Mady_9264 a răspuns:

Asa am fost si eu cu prietenul meu.oh go on. Dar eu am plecat in Italia si dupa 3 luni el mi-a dat papuci.straight face

| dannutza92 a răspuns:

Asa am patit si eu nu ii mai inchide telefonul.Parerea mea este k cel mai bine este sa comunicati deschis si sa ii spui ce te deranjeaza si el de asemenea la fel.Nu renuntati la sentimentele voastre si luptati pentru o iubire adevarata.Incercati sa o luati de la inceput sa va faceti suprizici unul altuia sa vedeti ce bine va fi u mereu sa vii cu cv nou sa vezi k si lui ii va placea si nu vor mai exista certuri. Sper k sfatul meu sa te ajute:*:*