| iuly31 a întrebat:

Buna:* as vrea sa ma ajutati cu o problemabig grin vreau sa uit un baiat dar nu reusesc... am incercat sa fiu cu altul doar ca sa-l uit, dar tot la el am gandeam.:-|. ce sa fac? daca o sa continui tot asa o sa imi fac foarte mult rau deoarece el acum are prietena si ma considera doar o prietena ff buna si atat...

Răspuns Câştigător
| MADALINAAAA a răspuns:

Sincer, am aceiasi problema ca tine. ce n-as da sa uit un baiat, care imi face rau cu aminitrea lui. dar ma gandesc ca trecutu-i trecut, nu pot trai asa din amintiri... mi s-a mai intamplat asta odata, acum vreo 2 ani, si l-am uitat fara sa-mi dau seama.asa sper sa se intample si cu acesta.
Nu poti face nimic sa-l stergi dintr-o data din inima, din gandul tau. timpul le rezolva pe toate...

app:asculta melodia lui andra ft adi korekt-colt de suflet. mie una imi ajung la inima versurile...
te pup:*

9 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Daca iti impui, poti sa-l uiti.De ce n-ai cultivat mai mult relatia cu noul tau prieten? Cui pe cui se scoate. Daca iti permiti, fa o calatorie in locuri minunate si vei uita si cum te cheama.

| cioko19 a răspuns:

Buna!

Pai.incearca sa iti gasesti mereu o activitate, sa fi mereu ocupata, vei vedea ca atunci nu mai ai tu timp de gandire :d.

Iesi cu prietenele tale in oras, mergeti la un suc/cafea. ce vreti voi, povestiti. sa mai iesi si tu din starea asta.

Si eu am fost in situatia ta. stiu cum e.

Incet incet, il vei uita:*

Succes!

| Kitty a răspuns:

Gandeste-te ca mai sunt si altii si mai buni decat el .asa ca nu are rost sa te mai gandesti la el. cu timpul ai sa vezi ca o sa fie mai usor... stiu din propria experientza crede-mahappy

| Mixed a răspuns:

Incearca sa uiti de el...cauta-ti ocupatie... evita-l ...incearca sa iti faci alt prieten... o sa vezi ca timpul le rezolva pe toate...

| Mixed a răspuns:

Era sa uit...am fost in situatia asta ...si pentru ca voiam s ail uit m-am comb cu prietenul lui cel mai bun ...cu timpul m-am indragostit nebuneste. ...si in max 2 luni am uitat de exsistenta lui,...
bafta :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa cal uit eu in locul tau.gata l-am uitat. te simti mai bine nu-i asa? am mai uitat pe cineva azi. daca mai sunt amatori ...eu uit repede pe oricine. apelati cu incredere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna sunt alina si as vrea sa uit o persona dar nu pot... am ancercat sa ma anpac cu ia dar nu am reusit l-am sunat si i-am spus ca sunt anstre de or ce sa siu cu iel si sa fie totul la fel ca la anceput iel mi-e spus cosa iesim la un suc sa mai vb dar nu ma reusit nici an ziua de azi sa al am la piept... 5 ani din veata me-a i-am petrecut alaturi de p3p3r si eram neste copii cand neam cunoscut am facut tot ce m-ia stat an puteri sa fac sa al am din nou dar nu am reusit plss loti id lui si pote reusiti sa vb cu iell sp3p3r

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

OK, iuly31 te ajut eu ii voi spune ce sa faca, ca il cunosc putintel, doar sa-mi spui daca cu tine si-a petrecut "luna de miere" sau cu cine si unde? atat doar happy. fi pe pace - te ajut tongue

| iuly31 explică:

Pt Den-Ysa:* melodia asta o ascult de ceva vreme. si nuhs. de fiecare data imi vine sa plang:-|.