| bloonduta a întrebat:

As vrea sa ma angajez undeva.Am 14 ani si 8 luni si sunt din Ploiesti.Ce as putea sa fac si unde sa ma angajez?

5 răspunsuri:
| Bogdan_1693 a răspuns:

Nu ai voie sa muncesti legal decat de la 16 ani in sus. Daca muncesti pentru rude, gen cum il ajutam eu pe tata la numerotat dosare[el e contabil], atunci ai voie, dar nu ai voie sa muncesti sub contract la o varsta mai mica de 16 ani.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Legal nicaieri

| roxkiss a răspuns:

Lucreaza acolo unde ai rude, poate te angajeaza cineva din a tai )) eu tot am 14 si 8 luni )))))))

| SoXiL a răspuns:

La varsta aia daca vrei sa lucrii...Ori n-ai intrat la nici un liceu ori vrei sa iti cumperi ceva si parinti u iti dau bani.Sincer sa te angajezi de tot nu poti..Doar daca ajuti pe cineva la curatenie sau cv si sa te plateasca. Funda pls

| SecretName03 a răspuns:

Asta caut si eu.dar nu ai sanse sa gaesti ceva de munca la varsta asta sad. Incearca sa iti ajuti parintii sau rudele la ceva..de angajat nu gasesti cum nu am gasit nici eu.
Sper ca te-am ajutat si in acelasi timp sper ca nu ti-am distrus visul/dorinta de a te angaja.:*