| Grtj a întrebat:

Buna, as vrea sa ma ingras, am 1, 61 45 kg 19ani. Cate kcal trebuie sa mananc pe zi? Ce trebuie sa fac ca sa ma ingras?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu îți recomand să mânaci normal dar sa mergi la sala ca să pui masa musculara. Cred ca și ție ti-ar plăcea kg alea pe care vrei sa le pui sa fie constituite din masa musculara nu din grăsime. Sau dacă vrei grăsime, 2500 de calorii pe zi, dar prima varianta e mai ok și mai sănătoasă

| Grtj explică (pentru anonim_4396):

Nu as vrea sa fiu grasa. vreau sa pun cateva kg dar sa am picioarele mai tonifiate. putin mai măricele..si suplimentele alimentare ajuta cu ceva?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Du-te la sala și fa-i forță cu greutăți să pui pe tine masă musculară iar alimentație bogată în primul rând în proteine.

| marcelcuceritorul a răspuns:

Aproximativ peste 2000 de kcal