| Ionii1233 a întrebat:

as vrea sa merg la schii saptamana viitoare dar am o problema! Eu tin acum ceva regim pentru a ma ingrasa pentru ca sunt foarte slaba(53 kilograme,inaltimea 1, 62 si varsta 17 ani) și daca merg si schiez unde la vreo 3-4 ore exista posibilitatea să scad in kilograme!? gen grasimea acumulata sa dispara?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 17 ani si 1.62m greutatea ta trebuei sa fie intre 48 si maxim 52kg!
Deci, nu esti deloc slaba, esti chiar la limita superioara, iar daca mai pui greuatte, intrii deja la "grasute".

| Ara997 a răspuns:

Ai IMC = 20.2 esti normala. In rest e decizia ta.