| Philips42 a întrebat:

Salut, am o problema cu temperatura la GPU care este foarte mare adica intre 90-si 95 ce as putea sa fac sa scad aceasta temperatura.

Saptamana viitoare merg sa imi schimb cooleru de pe procesor si am sa mai imi iau un cooler pe carcasa

4 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Ce placa video ai? spune exact modelul placii video! mai spune ce carcasa ai si ce ventilatoare ai pe carcasa! si deasemeni, daca ai MULT praf adunat in carcasa straight face

| Nickname1890 a răspuns:

Incearca sa cureti de praf ventilatoarele de pe placa video. Sau sa ii cumperi un extra cooler ceva in genul asta: http://www.emag.ro/coolere_vga

| Philips42 explică:

Placa video nvdia geforce 7300SE/7200 GS racire pasiva praf nu am tocmai m-am uitat

| florin1979 a răspuns (pentru Philips42):

Lasa capacul lateral deschis, mai precis scoate lateralul carcasei si pune carcasa cat mai la racoare si sa permita o ventilatie buna!