| anonim_4396 a întrebat:

as vrea sa-mi fac un blog, ma puteti ajuta cu un site unde mi-as putea face, si cam in ce mai exact consta termenul de blog, puteti sa-mi explicati mai detaliat va rog, funda!

2 răspunsuri:
| Brotacelul a răspuns:

"Un blog (cuvânt provenit de la expresia engleză web log = jurnal pe Internet) este o publicație web (un text scris) care conține articole periodice sau și actualizate neîntrerupt ce au de obicei un caracter personal. Ca regulă, actualizarea blog-urilor constă în adăugiri de texte noi, asemenea unui jurnal, toate contribuțiile fiind afișate în ordine cronologică inversă (cele mai noi apar imediat, sus, la vedere). Acest gen de publicații web sunt în principiu accesibile publicului larg."
Sursa: Wikipedia

Eu ti-as sugera www.ucoz.ro - mi se pare usor de folosit si avantajul e ca au forum.ucoz.ro - unde gasesti multe materiale ajutatoare plus utilizatori gata oricand sa te ajute cu sfaturi.

| raresm99 a răspuns:

Daca esti incepator poti sa-ti faci cont pe Blogger. Daca vrei sa favi programare java si html incearca world press. Uite ca exemplu poti intra pe blogul meu unde cu putina munca am reusit sa fac multe http://unpustiblog.blogspot.ro/