| Beatricee a întrebat:

As vrea sa-mi spuneti si mie ce "regim" si ce exercitii ar trenui sa fac ca sa scap de burtica si sa mai slabesc un pic(vreo 3 kg)...Va rog dati-mi un program cu orele si ce ar trebui sa mananc si un program pentru sport... Funda+vot raspunsului cel mai ajutatotor :*. Multumesc anticipat :*:*!(Si cam in cat timp as arde aceste calorii?)

Răspuns Câştigător
| ElenaZamfi a răspuns:

Poi dimineata in jur de 8 un mic dejun care sa constea in nutrientii de care ai nevoie in acea zi[gem facut de bunica, lapte de la vaca lui bunica si alte chestii naturale] apoi pe la10-11 poti lua un mar/portocala/cateva nuci[in jur de 15 grame] pe la 1 poti lua prazul[supa de legume SAU salata SAU peste] important e ca acesta sa fie foarte variat dela o zi la alta.Pe la 4-5 poti lua un iaurt sau o gustare mica. Apoi la 7[ultima masa] cina: care trebuie sa contea in ceva usor digerabil.Sunt excluse:dulciurile, sucruile acidula sau "naturale"[mai bine iti faci tu unul], cipsuri si alte chestii din industri.
Exercitii poti face dimineata inainte de 11[sa zicem] sau seara inainte de cina, astfel nu se depunde ce mananci dupa efortul fizic.[ei bine nu te poti apuca sa mananci ciocolata].
Exercitiile trebuie sa constea in cateva abdomene[60-80] cu serii si pauze[adica faci 20 pauzamai faci 20 etc.] Apoi exercitii pentru spate[pentru o tinuta corecta a unei fete].Poti face florari[pentru piept]. Toate astea cu pauze. Poti sari coarda[cel mai rapid mod de a slabi].Si la amiaz sunt bune plimbarile[prin parc, nu prin trotuare fumegoase de la fumul de masina si etc.]
Asta e doar un sfat, sper ca te-am ajutat:*

1 răspuns:
| Blondy28 a răspuns:

De dimineata te plimbi cu bicicleta afara 30 minute. mananci fructe si legume nu shaorme. mergi la sala... abdomene multe