| Charice18 a întrebat:

As vrea sa stie ce zodie sunt in zodiacul chinezesc.Sunt nascuta pe 13 ianuarie 1995.Mersi

Răspuns Câştigător
8 răspunsuri:
| JomelaMaya a răspuns:

Caine Sa stii ca esti cainewinking

| Cristina8145 a răspuns:

Cei nascuti intre 10 feb 1994 - 30 ian 1995 sunt caini happy

| OaNaArEcOnTpEtPu a răspuns:

Buna! Uite ce am gasit si am dat un copy-paste!
ZODIAC CHINEZESC

Porcul

Porcul este un model de sinceritate, puritate, tolerantã si umor. Când îl întâlniti prima datã, Porcul pare prea bun pentru a fi adevãrat. Sunt atenti, iubitori si gentili, poti avea încredere în eL, nu te vor lãsa la greu si nici mãcar nu va încerca sã facã lucrul acesta. Pur si simplu Porcul vrea sã facã totul la modul cel mai corect. Oamenii Porc sunt cei pe care toata lumea îi admirã. Fã o listã cu oamenii Porc din viata ta: nu sunt ei cei mai drãguti, cei mai iubitori si cei mai scrupulosi si atenti oameni din jur?
Porcul s-a nãscut pentru a da, a produce si a servi. Sincer vorbind, multi oameni profitã de pe urma Porcului. Nu pentru cã Porcul ar fi fraier ci pentru ca îi face plãcere modul acesta de viatã. Indiferent cât de bãtrân ar ajunge, Porcul tot va crede cã toti bãrbatii si toate femeile au un fond bun. Porcii în mod constant îsi sacrificã propria fericire si confortul personal de dragul altcuiva.

Porcul este un splendid partener. Dacã ti-ai fãcut un prieten pe viatã dintr-un Porc, atunci toate grijile tale au luat sfârsit. Un Porc este loial, cinstit si plin de dãruire atât timp cât tu îl aprobi. Dacã vrei sã-l pãstrezi ca prieten, nu iuta, niciodatã nu-ti impune opiniile în fata lui - un Porc rar cere ajutorul si atunci când îl acceptã o face la modul cel mai gratios. Nu vorbeste mult dar atunci când se decide sã vorbeascã, nimic nu-l mai poate face sã se opreascã pânã când nu a epuizat subiectul. Ca si Maimuta, Porcul este un intelectual – un caracter cu o mare sete de cunoastere.

Cei din jur se plâng cã Porcul este snob. Manierele, educatia si bunul gust sunt lucruri extrem de importante pentru el. De fapt, Porcul este un estet. S-a nãscut cu o excelentã înclinatie pentru stil în orice privintã. Mâncarea este un alt mic pãcat al porcului. Adorã sã mãnânce si dupã masã, bineînteles ciocolatã. Deseori mãnâncã prea mult, dar mãnâncã frumos.

În relatiile lor, oamenii Porc sunt sensibili si tandri, drãguti dar primitivi. Sunt romantici si cu sigurantã sunt tipul de sot ideal. Pe de altã parte, Porcul este posesiv, gelos si greu accesibil.

COMPATIBILITI : 1 = minim, 100 = maxim

Sobolan 88 – Cei doi sunt partenerii minunati.
Bivol 69 – De ce nu? Meritã încercat.
Tigru 77 – Sunt foarte diferiti, dar va merge.
Iepurele ( Pisica ) 91 – Foarte compatibili. Totul va fi bine.
Dragon 94 - Cele mai multe mariaje dintre cei doi se fac pe viatã.
Sarpe 45 – Porcul nu va place niciodatã Sarpelui.
Cal 75 – O relatie care meritã încercatã.
Capra 98 – Una dintre cele mai fericite combinatii posibile.
Maimuta 81 - Poate functiona pentru cã admiratia este reciprocã.
Cocos 72 – Porcul este rãbdãtor, s-ar putea sã meargã.
Câine 84 - Îsi împart gândurile si sentimentele.
Porc 92 – O partidã excelentã!

| Rawwrr a răspuns:

Bună.

Horoscop chinezesc :

Caine

Reprezentantul acestui an are o personalitate atragatoare, de o cinste exemplara si o fidelitate adusa la extrem. Este sincer si deschis, usor naiv si credul, activ si dinamic. Nu este foarte eficient si organizat, de aceea, uneori, consuma mari cantitati de energie fara rost. Are intentii bune, sare mereu in ajutorul celor care au nevoie. Respecta regulile si legile cu strictete, incearca sa se comporte mereu ireprosabil, ca sa placa tuturor. Accepta sfaturile si criticile cu interes pentru ca vede in ele o modalitate de perfectionare a propriei persoane. Desi bland din fire, uneori poate fi foarte dur si categoric, ba chiar agresiv alteori, necontrolandu-si iesirile. Este pesimist si isi pierde repede curajul si increderea. Are mereu nevoie de incurajari si stimulente ca sa evolueze. Poate fi uneori ingamfat si fudul, mai ales cand este convins ca are dreptate. Daca are o nereusita se descurajeaza repede, dar are puterea de a se ridica si a merge mai departe. Nu este foarte adaptabil sau maleabil, nici foarte diplomat, de aceea uneori isi face dusmani datorita spiritului sau acid. Totusi poate fi un prieten excelent si o gazda perfecta, prietenia sa, odata castigata, e pentru totdeauna.

COMPATIBILITATE: Poate avea o relatie fericita cu cel nascut in anul Calului (1918, 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002), un trai linistit cu Pisica (1915, 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999), poate realiza planuri marete impreuna cu Tigrul (1902, 1914, 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998). Cei nascuti in anul Caprei (1919, 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003) si Dragonului (1916, 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000) il suporta mai greu pe Caine, datorita cinismului acestuia.

Baftă!

| DuDItzu98 a răspuns:

Porc

| cammy1234 a răspuns:

Esti (scuza):porc, cauta pe google si gasestiun fel de tabel

| Irisz a răspuns:

Zodia porc.(1923, 1935,1947, 1959,1971, 1983,1995, 2007,2019...)