| loryi98 a întrebat:

Buna!happyAs vrea sa stiu cam care ar fi salariul pe o luna a unui invatator.Dar a unui educator? Mi-ar fi de mare ajutor sa aflu.Mersi!

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Un invatator/educator cu vechime(minim 10 ani) nu primeste mai mult de 13-14 mil de lei vechi. Unul incepator are si 7 mil...nu se merita deloc, sunt salarii de mizerie.

| nonameblog a răspuns:

Fiind la un profil de invatatori, din cate am inteles, un profesor primeste pana in 11 milioane pe luna, si educator 8-9. depinde de program.

| loryi98 explică (pentru nonameblog):

"Pana in"-vrei sa spui maxim?straight face