| anonim_4396 a întrebat:

as vrea sa stiu si eu ce meserie poti iesi cand termini stiinte ale naturii?

3 răspunsuri:
| Mariinaa a răspuns:

Nu iesi cu nicio meserie pentru ca aceste clase sunt pe filiera teoretica nu cea tehnologica, pentru a avea o meserie va trebui sa urmezi o facultatehappy. Succes!

| lov318 a răspuns:

Pai dupa ce termini stiinte ale naturii la liceu, cel mai probabil vei urma facultatea de medicina. Si de abia apoi dupa muulti ani de studiu si invatat poti iesi cu o meserie.happy

| Victoriaa a răspuns:

Fiind la profilul stiinte ale naturii nu termini cu o meserie..la fel ca si cei de la filologie, stiinte sociale etc.
Daca ai fi fost la un profil tehnic- resurse naturale si protectia mediului ai fi avut meseria de tehnician ecolog si protectia calitatii mediului.