| AncaTeo a întrebat:

As vrea sa stiu si eu cu ce se mananca profilele :
-stiinte ale naturii
-stiinte sociale
In primul rand m-ar interesa materiile (toate) celor 2 profiel
In al doilea rand cate ore sunt pe saptamana
In al treilea rand care sunt materiile de baza (cate ore se fac? )
In al patrulea rand la ce va trebui sa dau teze?
Si in ultimul rand ce facultati pot urma mai departe?

P. S. Scuze daca e prea formal, dar chiar vreau sa stiu totul, si iar scuze daca cer prea multebig grin

Multumesc anticipat :X:*
V-am pupacit :*:*

1 răspuns:
| ComatoseWine a răspuns:

Eu iti zic la stiinte ale naturii pentru ca la profilul asta sunt eu.Se pune accent pe fizica, biologie, chimie si matematica. Orele:
1.mate-4 ore
2.romana-4
3.biologie-2
4.fizica-3
5.chimie-2
6.geografie-1
7.istorie-1
7.engleza-2
8.franceza-2
9.t.i.c-2
10.informatica-1
11.educatie pentru sanatate-1
12.ed plastica pe sem 1, muzica pe sem 2
13.religie-1
14.sport-1
15.logica-1
cam atat. Teze dai la alegere intre bio, chimie si fizica(2 din 3) plus mate si romana. Apropo, orele astea sunt pentru clasa a 9-a.