| Dyana4603 a întrebat:

La toamna voi intra in primul meu an de liceu la profilul stiinte ale naturii intensiv engleza, si nu prea stiu ce ma va astepta. Voi da teze in fiecare an? (la ce materii?), dar bac`ul? (materiile...). Si ce materii voi studia, cate ore pe saptamana?

Imi puteti spune va rog? puppy dog eyes

multumesc anticipat love struck

. FUNDITA.

Răspuns Câştigător
| didiDia a răspuns:

Tezele normal ca se dau la fiecare materie in fiecare semestru, deci de doua ori pe an.Vei da teza la: romana, engleza, matematica si doua dintre urmatoarele trei discipline: fizica, chimie, biologie. Bacul: romana, matematica, la alegere o materie dintre fizica, chimie, biologie; ultima proba este o materie la alegere din alta arie de studiu decat cea specifica profilului, adica poti alege istorie sau geografie sau economie etc. Vei studia toate materiile care exista:atat reale(matematica-4 ore/saptamana, fizica-4-5 ore/saptamana, chimie-2 ore/saptamana, biologie 1 ora/saptamana, informatica- TIC 1-2-3 ore/saptamana la tine ca esti stiintele naturii), cat si umane(romana- aprox 3 ore/saptamana, engleza-4 ore/saptamana, franceza/germana-2 ore/saptamana etc., latina in clasa a noua- 1 ora/saptamana, istorie, geografie, religie, sport, muzica in clasa a noua + stiinte socio-umane, cate una diferita in fiecare an: logica in clasa a 9-a, psihologie intr-a 10-a, economie intr-a 11-a si filozofie intr-a 12-toate materiile incepand cu istoria si terminand cu filozofia au alocata cate o ora pe saptamana la profilul tau). Cu placere.

4 răspunsuri:
| DeepEyesClaudia a răspuns:

Subscriu la ce a spus didi. Dar am o intrebare: tu cum ai ajuns la acest profil daca nici macar nu stii ca dai teze in fiecare an, cu atat mai putin la ce materii?

| Dyana4603 explică:

Inca nu stiam la ce materii voi da teza... ce e asa rau daca am intrebat? app : Multumesc mult DiDi. acum stiu :-) kiss

| Dyana4603 explică:

Stiam eu ceva...dar vroiam sa ma lamuresc. ca sa fiu sigura

| inteligentul a răspuns:

Da