| ale_4097 a întrebat:

as vrea sa va cer parerea in legatura cu prietenele mele.Am o colega de clasa care inainte imi era cea mai buna prietena, dar acum nu mai suntem fiindca mi-a facut multe chestii(de ex. m-a barfit, m-a tradat etc.) si acum eu sunt prietena cu o alta colega, dar ea mi-a luat-o i-a spus ca eu am barfit-o cand de fapt ea o barfea si ea nu m-a crezut si a inceput sa stea cu ea si acum nu vreau sa ma cert cu ea pentru ca daca ea nu mai vorbeste cu mine nimeni din clasa nu mai vorbeste cu mine(toata lumea o asculta). Ce sa fac sa imi iau prietena inapoi?

Răspuns Câştigător
| DeCe a răspuns:

Nu ai ce sa faci, sincera sa fiu eu nici nu as sta cu o asemenea persoana, pentru ca daca nu ma crede si renunta asa usor la mine inseamna ca nu e deloc diferita de fosta ta prietena, sunt amandoua la fel si tu nu ai ce vorbi cu astfel de oameni. Stai calma, lucrurile trec la fel cum au venit, la un momentdat o sa vorbeasca ea cu tine si apropo de clasa, eu nu cred ca toata lumea asculta de ea, nici gand de asa ceva. Dar eu te sfatuiesc sa nu le bagi in seama si sa vorbesti cu clasa, ei nu au cum sa nu vorbeasca cu tine iar pe tipa aia odata de a crezut-o pe cealalta si nu pe tine, asa va si ramane, doar daca nu isi da seama cum e cealalta si apoi ii va parea rau.