| AddA12345 a întrebat:

As vrea sa va intreb care a fost cea mai frumoasa carte pe care ati citit-o?

8 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

De obicei, genurile mele preferate in materie de carti sunt horror, mystery, SF, fantasy, insa mai citesc si carti ceva mai 'umane', sa zic asa laughing. Una dintre ele care mi-au placut este Colectionarul, de John Fowles.

| Cristianne a răspuns:

Între viață și moarte de Arthur Gask.
Mă rog, sunt și mulți scriitori care-mi plac, gen Joseph Delaney, care m-a "hipnotizat" cu (,) colecția "Ucenicul Vraciului", R.L.Stine,cu Goosebumps; Anthony Horowitz cu Groosham Grange, The Diamond Brothers și încă una, pe care n-am găsit-o în engleză, dar care în franceză se numește "Nouvelles Histoires Sanglantes".Și bineînțeles, să nu uităm de Agatha Cristie.

| twas a răspuns:

Katrina de Sally Salmien si Crinul din vale de Honoré de Balzac.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Enigma Otiliei-G.Calinescu

| littlegirl07 a răspuns:

La rascruce de vanturi de Emily Bronte

| crazyvioletflame a răspuns:

Sunt mai multe : Talismanul de safir, Dorinta inorogului si...Insemnarile unei pustoaice!

| Serban_Andrei_1997 a răspuns:

Chemarea strabunilor sau cartile de jule verne sunt f multe iti recomand sa le citestiwinking