| AneCriss a întrebat:

Buna happy. as vrea sa va spun poveste mea si sa ma ajutati putin happy. De foarte mica eu am avut probleme cu mama si unicul motiv pentru care mai traiesc este tata. De mica ma batea pur si simplu ma calca in picioare ma trantea jos si sarea pe mine, ma strangea de gat pana nu mai aveam aer, dar nu ii spuneam lui tata adica ii spuneam doar ca ma bate si o certa dar degeaba. Si acum imi zicic ca eu i-am distrus viata ca m`am nascut si sa nu vin nici macar la mormantul ei uneori ma intreba.sa plece ea de acasa sau sa plec eu si ca daca eu mor nu o sa planga pentru ca nu o intereseaza, niciodata nu i-am spus tatei, pentru el traiesc si fara el n`am nimic >Niciodata nu m-a batut, tot timpul imi face pe plac, adica e cel mai bun tata love struck. Si vorbele mamaei ma dor foarte tare, uneori ma intrebam dc m-am nascut daca tot i-am distrus viata, m-am gandit sa si plec dar nu stiu unde. Da-ti-mi un sfat. Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| sunetul a răspuns:

Daca ce spui e adevarat.
Mama ta e geloasa pe tine fiindca tatal tau iti acorda mai multa atentie tie decat iei.
Situatia e destul de naspa iar o decizie gresita poate fi fatala.
Poti sa te duci la cabinetul de consiliere al scolii.

| AFR81 a răspuns:

Pai ce sa faci... Daca povestea ta chiar este adevarata, te sfatuiesc sa'i spui urgent tatalui.Acesta,probabil,dupa ce va afla prin ce ai trecut se va desparti de mama ta. Daca se poate numi mama.Cred ca asa ar fi mult mai bine pentru tine.Sincer,imi pare rau pentru tine... SPUNE'I URGENT TATALUI!

| AneCriss explică (pentru AFR81):

I-as spune dar mi-e frica, el o iubeste.nu cred ca e o crede in stare de asa ceva si mai e si sora mea mai mica, pentru ea ar fi foarte dureros. poate ar trebui sa-i suport vorbele chiar daca dor, poate intr-o zi o sa regrete.eu ma multumes cu prezenta tatalui meu care stiu ca el chiar ma iubeste!

| cristiana99 a răspuns:

Pai, tatal tau, dupa ce afla, probabil se va despartii de ea si in locul sau as da-o in judecata. oricum, important e ca tu esti bine, sper si ca tatal tau va lua atitudine. sugerez sa gasaesti momentul oportun, astazi, cand esti doar tu cu el, ca sa-i spui. Succes!