| Ariamnaa a întrebat:

Buna! As vrea si eu sa ma duc de la Ploiesti la Zalau dar problema este ca sunt minora si biletele de tren online imi dau bătăi de cap nu prea înțeleg cum pot lua unul este dificil. Vreau sa imi spuneți cum as putea proceda daca ma duc eu personal în gara sa imi iau bilet cu carnetul de note îmi da bilet pe o data la ora respectiva? Fiind minora si nu sunt cu un parinte sau cineva major! Va rog mult ajutati-ma....nu știu ca nu am mai fost cu trenul singura si as avea nevoie de cateva informatii cum sa procedez

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cu buletinul si carnetul de note vizat, iti poti cumpara bilet de tren.
Daca nu ai buletin, poti merge cu o copie xeroxata a Certificatului de nastere si evident cu canetul de elev.

| Wr3nch a răspuns:

Mare enigmalaughing

Daca ai buletin si carnetul vizat, mergi in care si poti sa iti iei bilet pentru ziua aia, sau alta zi din urmatoarele 30

https://infofer.ro/index.php/ro/

Intri pe linkul de mai sus si alegi data si destinatia ca sa stii la ce ora ai trenuri

Te duci la gara si ceri la casa bilet din zalau pana la una din garile din Ploiesti (cauta pe maps sa vezi care e cea mai apropiata de aia unde vrei tu sa ajungi de fapt)

Iti da biletul, si ala plus carnetul si buletinul trebuie avute pe tren.

| Ariamnaa explică (pentru Wr3nch):

Trebuie neaparat avut buletin? Buletinul mi-l voi face în Decembrie