| Dek a întrebat:

Buna!

As vrea si eu sa ma inalt mai rapid baschet joc de cate ori pot! In timp ce faceam antrenamente de baschet m-am inaltat 10 cm in 2 luni si faceam cate 2 ore pe zi si 2 zile pe saptamana. Iar acum joc in parkul de langa mine cam cate 3-4 ore pe zi si cum v-am spus joc aproape in fiecare zi si tot nu ma inaltsadsadce as putea face?

Multumesc!

3 răspunsuri:
| Jambooja a răspuns:

Nu ai specificat inaltimea si varsta. Fiecare dintre noi are o anumita constitutie ce nu permite depasirea unei anumite inaltimi. Dar totusi de ce vrei tu sa te inalti? Esti pitic sau vrei sa fi deasupra tuturor?
Eu zic sa te multumesti cu ce esti si ce ai pentru ca e cel mai bine. E bine sa iti doresti mai mult, dar uneori e bine sa stii daca se merita sa iti doresti mai mult. Pentru ca ceea ce iti doresti poate avea urmari/consecinte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. am 14 ani si 1. 71. cum as putea sa ma mai inalt. multumesc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sallut. am 14 ani si 1. 71. vreau sa mai ma inalti. joc baschet o jumatate de ora in fiecare zi in curte. e bine? multumesc!