| Luca_Florentina_1993 a întrebat:

Buna as vrea si eu sa plec din tara sunt minora si mama mea este deja plecata si nu poate veni acum in tara ce ar trebui sa fac ca trebuie sa ajung la ea si as vrea sa plec cu prietenul. in cazul acesta ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Sa iti faca o imputernicire la un notar din strainatate si sa o traduca in romana apoi ti-o trimite prin posta; ca e de acord sa parasesti tara si tu o arati la aeroport sau vama daca mergi cu autocarul, iubitul tau daca e minor la fel trebuie sa faca cu parintii lui dar daca e major ii trebuie doar buletinul (in caz ca mergeti intr-o tara din UE).

| Luca_Florentina_1993 explică (pentru mgtow):

Ok mersi mult de tot ...nu iubitu e major atunci de atat am nevoie de imputernicire de la mama din Italia tradusa.mersi inca odata

1 răspuns: