| Tatiana_9366 a întrebat:

as vrea si eu vreau si eu status mai noi de dragoste. iubire, viata... dar nu luate de pe net ...va rog frumos dau fundita :X

2 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

-Imi doream mai mult tupeu, putin mai mult curaj.Nu ti-am spus adio in fata, ti-am zis "pa" intr-un mesaj
-Am invatat sa iubesc tot ce era al meu,dar am putut sa traiesc si fara ce nu aveam!
-Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme,tot as glumi pentru ca stii,viata e grea si lumea e rea, cum as putea sa rezist, daca nu m-as purta asa?
-Inca am suflet de copil care refuza sa creasca.Mi-e egal cu 0 tot ce spune lumea asta proasta!
-De cate ori vad visele cum se sfarsesc,de atatea ori ma ambitionez sa reusesc!
-Am drumul meu si asta nu se va schimba, se aude o voce : shhh,speranta moare ultima!
-Prezint realitatea exact asa cum este ea : divertisment pentru tine, mod de viata pentru mine.
-Cand viata iti da o mie de motive pentru a plange,demonstreaza ca ai o mie si una de motive pentru a zambi!
-Vrei bani? Banii n-o sa cada din cer! Vrei prieteni? Invata sa vorbesti sincer! Vrei respect? Invata sa respecti,sa oferi! Trebuie sa meriti tot ce ai! Sa castigi nu sa ceri!
-Si cand crezi ca nimic nu-si mai are rostul,apare cineva si schimba totul! :*
-Fii intodeauna cine esti si daca acest lucru nu e de ajuns pentru cineva, acel cineva nu e de ajuns pentru tine!
-Ar trebui sa inveti sa apreciezi ce ai langa tine, ar trebui sa ma respecti, stii bine.Nu vreau sa te oblig sa stai langa mine, dar daca tot o faci, fa-ma sa ma simt bine!
-Eu imi traiesc viata asa cum stiu si asa cum pot.Il iubesc, dar nu pot spune ca fara el nu as putea trai deloc.
-Hai invata sa treci peste, viata nu e o poveste.Cand destinu-ti joaca feste,nu trebuie sa plangi, zambeste!
-Lacrimi nu o sa mai curga pe obrazul meu. Da-i in mortii ma-si pe cei care mi-au vrut rau!
-Sa taci cand vorbesc eu! Nu-mi place sa minti atat timp cat mint si eu! Nu-mi place sa imi spui pa. Nu uita,asta e replica mea!
-Ti-am spus, nu vreau sa fii doar in trecutul meu caci astfel nu am niciun viitor si imi e greu.
-Dupa un altu`, tot un altu` vine.Aceleasi replici, acelasi" te iubesc ", acelasi "mi-e dor de tine, te doresc".
-Trecutul e istorie,viitorul fantezie,iar prezentul trece zi cu zi.
-Ma uit la el nici macar nu imi pasa. Poate totul ar fi fost altfel daca ar fi stiut sa iubeasca!
-Durerea te-a maturizat,te-a pus pe ganduri,te-a invatat sa citesti printre zambete si randuri.
-As vrea sa te revad, si daca nu cer prea mult,mi-ar placea sa imi vorbesti ca as vrea sa te ascult.batting eyelashes
-Sunt dimineti in care as vrea sa fii in preajma mea,dar cum nu esti,m-am trezit din nou degeaba.
-Dar orice ar fi,n-am sa te las! Stiu ca astepti sa fac eu primul pas. Imi zambesti cand te privesc si stii ca ma faci sa te doresc.
-Cu tine de mana,toata viata viata vom fi impreuna:*
-O minteai,ii spuneai vorbe dulci.Ea te ierta, dar paharul se umplea.
-Vezi tu, momentan nu am chef sa privesc in jur pentru ca te vad pe tine si imi vine sa injur!
-Niciodata nu uitam pe cineva important din viata noastra, ci doar invatam sa traim fara ei!
-Cand ceva care va place se termina sau pur si simplu pleaca... aminteste-ti ca frunzele de toamna nu cad pentru ca vor, ci pentru ca a sosit momentul
-Uita-te la ea, ce firava pare, dar uita-te in sufletul ei cat de multe are!

| ѕтαяχωαяѕ a răspuns:

» " Ce sa fac ca lacrima sa nu se mai plimbe pe obrazul meu? "

Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea…
Acum cand te iubesc, te rog nu spune NU, doar pentru tine mai traiesc. Te rog iubeste-ma si tu!

» " Vezi tu….nu pot sa te uit…fiind te iubesc prea mult…insa tie ti-e usor….mie insa imi vine sa mor… "

tristetea trece, lacrimile se usuca, rana se vindeca, raul se uita, dar acum le simt pe toate, odata cu ele trec si eu…

as vrea sa spun ca totul a fost frumos, multumesc pentru orice secunda, azi totul e trecut, azi totul s-a pierdut…

mi-ai frant inima dar mi-e dor de tine, sunt trist dar numai la tine mi-e gandul, nu mai vad lumina in viitor pentru ca tu mi-ai stins si ultima licarire de speranta

Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta, crezand ca eu inca te astept..vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea, insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai cautat ceva ce a murit demult… vei plange atunci cum am plans si eu, dar va fi prea tarziu…

Ai uitat de mine si tristetea s-a instapanit in lume! As vrea o lacrima, doar una care sa-mi inece obrazul, sa lunece apoi sa sterga distantele ce ne despart…

Daca vrei sa afli cat de mult ne iubim iesi afara in ploaie si intinde mainile,cate picaturi prinzi,atat ma iubesti,cate scapi atat te iubesc. Te iubesc mult

Daca pe fiecare fulg de nea ar fi scris te iubesc, si este ceea ce simt pentru tine, ar trebui sa te uiti afara sa vezi ca a inceput sa ninga…

O scoica de aur e inima mea si perla iubirii se afla in ea; scoica se poate sparge de stancile reci,dar iubirea din ea va ramane pe veci.

Voi merge alaturi de tine pe strada cu o conditie:ascundeti aripile pentru ca lumea sa nu stie ca esti ingerul meu!

Nu-mi place sa spun povesti de iubire si nici declaratii siropoase. Cred ca este mai simplu sa spun TE IUBESC!

Iti doresc o zi minunata, un gand plin de dragoste si un sarut, sperand astfel sa ajung la inima ta.

E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.

De plang repede-mi trece, de rad la fel, dar iubirea pentru tine nu mai pleaca odata!

Te iubesc ca pe propria-mi viata! Stii de ce?! Pentru ca tu esti viata mea

Ca o ploaie in desert ai aparut… Am simtit ca ma pierd intr-un sarut… M-ai facut sa plutesc pe aripi de dor… M-ai facut sa te ador

Ma culc cu tine-n gand si tot cu tine-n gand ma si trezesc! Lasa-ma sa te iubesc asa cum si visez!

Vreau cu trupul meu sa iti soptesc, cu gura mea sa iti vorbesc, cu ochii mei sa te privesc si cu inima mea sa TE IUBESC.

Daca ai nevoie de inspiratie, mai jos o sa-ti ofer eu cateva statusuri de dragoste pe care le poti folosi pentru yahoo messenger.
Iti multumesc pentru ca existi in viata mea si pentru ca ma ajuti sa inteleg ce inseamna sa iubesti si sa fiu iubit. Te iubesc
Un status de dragoste in engleza(pentru iubita mea)
I see the future when I see you smile
Please don’t ever leave these arms of mine
Alt status de dragoste foarte romantic
Da-mi te rog o privire, o soapta, un mic sarut si esti al meu pentru toata viata.
Pentru mine, iubirea oferita de tine este singurul motiv pentru care mi-as dori sa traiesc o mie de ani de acum incolo.
Daca n-ar fi fost iubirea ta, viata mi s-ar fi parut pustie, iar singuratatea? i-ar fi intins bratele sa ma cuprinda. Dar iubirea ta imi da aripi
Dragostea nu are nevoie de cuvinte… Se poate spunde Te Iubesc cu o singura privire…Sper sa intelegi asta
Te doresc asa cum pamantul doreste razele soarelui sa-l incalzeasca, sa renasca la viata

Am nevoie de tine asa cum planta are nevoie de apa sa traiasca, asa cum oamenii au nevoie de aer sa respire, asa cum pasarile au nevoie sa zboare sa se simta libere.

Idee este ca nu ma feresc sa arat lumii faptul ca sunt indragostit. Si personal, folosesc aceste statusuri frumoase de dragoste fara nici o jena. Asa ca daca esti indragostit si plutest, arata-le si celorlalti acest lucru.

Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc.

Ploua acum… Ar trebui sa te duci la geam si sa numeri picaturile de ploaie… atat de mult imi este mi-e dor de tine.

O secunda as vrea sa te privesc, sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns.

Sunt ca un inger fara aripi… fara speranta, si condamnat la suferinta si singuratate.
Fiecare cuvant e o speranta in plus… cu fiecare clipa trecuta moartea mea e mai aproape… iar eu inca visez.

Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.

Un zambet inseamna fericire, dar o lacrima nu inseamna neaparat durere. Poti plange cand esti fericit, dar nu poti zambi cand inima iti plange.

Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand!

Cea mai trista zi din viata mea, este cand nu vad privirea ta, cand nu am sarutul si mangaierea ta.

Speranta e zgomot, e suferinta, speranta este acea melodie trista pe care o cant si o astept mereu.

Despartirea noastra a fost cruda si ma bucur ca esti la departare pentru ca nu poti sa-m vezi ochii care plang fara incetare.