| Dorinuttza96 a întrebat:

As vrea vara aceasta sa ma invat a cinta la chitara happy
Imi puteti spuni cit valoreaza o chitara si de unde o pot procura?
Funda :***

2 răspunsuri:
| llliii a răspuns:

Chitari poti gasi pe net sau in magazinele de specialitate de unde stai tu. chitarile sunt de mai multe feluti, de preferat sa iti iei o electro acustica, din punctul meu de vedere sunt cxele mai bune. au si marimi diferite. eu as opta pentru una 3/4 sau 4/4 ca sunt mai mari. in ceea ce priveste pretul, variaza. de obicei depinde de chitara, firma si tot restul+ce accesorii mai are. in genereal (cele noi si bune) sunt de la 400 de lei in sus, dar poti gasi si la mana a2a in caz de nu iti permiti una noua. de sfatuiesc sa iti ie si un tuner(acordor electronic care merge pe baterii), si bine inteles, o husa. sper ca am putut sa te ajut :* succes cu lectiile de chitara

p.s.: siteuri de unde iti poti comanda o chitara gasesti f multe pe net si sunt de incredere big grin

| Dorinuttza96 explică:

Pai, pentru informarea ta am cautat pe net, dar am vrut niste sugestii poate de la cineva cu experienta!