| nocomment_4400 a întrebat:

ASeara mi-am rupt degetul mare de la picior pe la 11 jumate si m-am culcat pe la vreo 3 ca m-a durut ft tare da ideea este ca mama e plecata la tara si sunt singura si ma doare la fiecare miscare care o fac uneori ma doare si cand nu mai misc si nu stiu ce sa fac macamea cred ca vine diseara sau maine dimineata...Va rog daca puteti sa ma ajutati cu ceva...

2 răspunsuri:
| mdany a răspuns:

Pai nu ai pe cineva cu care sa mergi la un medic? Un prieten/a sau alta ruda.

| wiufh a răspuns:

Mergi la doctor, pentru ca daca degetul chiar este rupt, risti sa inceapa sa se vindece intr-o pozitie gresita. Si cand va veni mama ta, tot la spital te va duce, dar s-ar putea daca astept atat sa trebuiasca sa rupa iar degetul ca sa il aseze in pozitia corecta.
P.S.: Lasa-i mamei tale un bilet la vedere in care sa ii spui unde te-ai duc.
Mult noroc si insanatosire grebnica!
Vreau funda