| RaluuRaluu a întrebat:

Ash vrea sa reformulez intrebarea. happy. Deeci mie imi place de un baiat de vreo cateva luni. el nu stie asta dar tot timpu' cand trec pe unde e el se uita la mine sh imi zambeste[Nu chiar de fiecare data, dar o face ]. O data eram in parca cu niste colegii d'ai mei, si in acelash timp sh prietenii lui. In tot acest timmp cat am stat in parca s-a uitat la mine ft discret, iar un prieten la intreb daca vrea ceva combinatii cu cu fata din stanga lui [Aia fiind eoo]. La care el a inceput zambeasca. In alta zi, ploua afara iar el era cu niste prieteni intr-o scara de bloc. El era pus pe o scara, iar cand eu am trecut sa ridicat sh s-a uitat dupa mine. In ultima zii de scoala.[Premiereaa], era cu un prieten juca fotbal si eu trecusem p'acolo, cand m-a vazut sa intors sh se uita la mine, dar cand ma. m intors si eu sh. i schimbat directia. Intrebarea mea este daca ma place sh el, sh cum ar trebui sa fac sa ii ce simt [Ptr. ca eu sunt o fata ft. timida, sh mi-e frica sa-mi spun sentimentele ].
Funditsaaaakiss. Sh Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| D0zzz a răspuns:

Buna! Pai din cate spui tu, eu cred ca te place. Vorbeste cu el, compoarta-te frumos si da-i de inteles ca il placi fara sa ii spui. Daca nu, ii spui pur si simplu ca il simpatizezi, n-ai de ce sa-ti fie frica, cam toata lumea isi exprima sentimentele. N-ai nimic de pierdut, poate te vei combina cu el, iti trebuie putin mai mult curaj! Incercarea moarte n-are, deci bafta!

6 răspunsuri:
| beautifulkiss a răspuns:

Buna dupa parerea mea el te place si vrea sa iti arate asta prin semne, si el fiind tot timid.Mai bine i-ati inima in dinti si spune-i, crede-ma si mie imi era foarte frica sa ii spun si am vorbit cu el la microfon(pe messenger)si totul a fost ok.Crede-ma vorbeste cu el(preferabil fata in fata, doar voi 2)si spune-i si cine stie poate iese ceva.Numai bine.

| RaluuRaluu explică:

Multumesc frumoas tuturor pentru. raspunsurile voastree. Totii mi.ati fost de mareee ajutor. sh cred ca aveti dreptate. iti trebuie mai mult curaj kiss. Multumesc Frumoooooslove struck

| PisyKiss a răspuns:

Eu zic ca te plc enorm de mult! Si daca esti chiar asa timida roaga o prietena sa ii spuna ca il plc. Daca nu vrei sa alegi varianta asta fa-ti curaj sai spui.Succes!

| nini128 a răspuns:

Incearca sa intri in vorba cu el in prima zi il saluti si tot asa pana cand vei gasi un loc in care sa fiti doar voi doi si intreaba-l care este femeia/fata perfecta (FIZIC) si vezi daca te incadreri in ce descrie el, apoi incepe si tu sa-l descri poate isi va da seama ca tu il descri pe el si iti mai spun ceva : DRAGOSTEA INVINGE MEREU TIMIDITATEA! sper ca ti-am fost de mare ajutor! FUNDA?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te place si de asta trebuie sa-i arati si tu afectiunea ta,caci nu-l vei avea,desi el te place.
e o problema pentru ca sunteti amandoi timizi, mai ales el, care e baia ar trebui sa fie mai. spontan ca sa zic asa.de aceea da-i tu de inteles, zambeste-i si tu, stai mai mult pe langa el si vorbeste-i frumos.incearca sa fii tu si fa-ti odata curaj si du-te si invita-l la o petrecere sau ceva de genu, incat sa aveti parte de momente doar cu voi 2. poate se infiripa ceva.succes:* si nu uita...sa fii timid nu e un defect, ci e o monstra din pura iubire:*

| oOoLuLuoOo a răspuns:

Buna pai ii poti cere un id de mess sau pune-l pe un prieten de al lui sa til dea si asa o sa vorbiti si poate prin scris o sa ai curaj sa ii spui ce simti. SUCCES.