| isa_8499 a întrebat:

auziti.cat de tare doare, adica in comparatie cu ce, daca iti faci un tatuaj pe mana, da asa intre cot si incheietura pe partea aia pe care se vede, partea exterioarahee hee, da unu mic, o steluta acolo, mica. da vreau sa stiu cat de tare te doare si daca e suportabila durerea.multumesc TPUhappy

Răspuns Câştigător
| bnad a răspuns:

Exectut tatuaje de cativa ani... peste 10. Toata lumea vine cu aceeasi intrebare: Doare? Cate de tare doare? Am auzit ca innebunesti de durere... etc. Treaba e ca sunt unele zone mai sensibile si altele mai putin sensibile. Cel mai rau doare in zonele unde pielea este foarte subtire. Nu am timp sa explic fiecare zona in parte. Dar retine un lucru. De fiecare data cand ma intreaba cineva daca doare, eu raspund: de unde sa stiu eu cum te doare pe tine. Depinde de corpul fiecaruie, de organism, de cat de rezistent esti. Unii nu suporta deloc, altii chiar dorm. Dar majoritatea nu se plang de durere. Stai linistita ca nu e ca durerile nasterii sau ca durerea de masea.
Si pana acum fetele s-au comportat cel mai bine. Nu stiu daca din orgoliul vostru ascundeti durearea sau chiar nu va doare. Oricum e suportabil.

3 răspunsuri:
| ºPishcotº a răspuns:

Decii fii atenta.in locul acela am si eu o funditahappyMi-am facut-o miercurihappy Si epilatul cu aparatul(epilatorul doare mai tare). Toti ma intreaba "Nu te-a durut. Wow!"

Nu doarehappy Fi linistitahappy:*

| Bunny a răspuns:

Daca vrei cu adevarat sa iti faci un tatuaj nu mai ti cont de durere.Foarte tare nu doare.Eu am unul pe laba piciorului si durerea a fost suportabila. Trebuie doar sa nu te gandesti ca te doare. Gandeste'te ce o sa iasa la sfarsit. E suportabil, doar n-a murit nimeni din asta nu? In comparatie cu alte chestii, un tatuaj e chiar ceva usor.tongue Fa-ti'l cu incredere dar sa il faci la un specialist si intr'un loc bine sterilizat. Sper ca te'am ajutat>big grin

| isa_8499 explică:

Pai faza e ca am auzit o gramada de lume ca: mama ce dureros a fost, frate mai bine faceam un copil decat sa-mi fac tatuaju asta, sau, ooo doamne deci simteam ca lesin era insuportabil, nu mai fac asta din nou. si asta m-a pus putin pe ganduri. dar daca zici ca nu e dureros inseaman ca difera de la persoana la persoana nu?