| anonim_4396 a întrebat:

M-am gandit bine si vreau sa imi fac un tatuaj pe incheietura mainii, interior. Stiu ca doare, dar cam cat de tare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CreaţaWsz a răspuns:

Acea zona este sensibila si este chiar pe vene. Adevarul e ca o sa te doara mai ales daca e prima data, dar daca e unul mic o sa scapi repede si daca e unul mai mare o sa te obisnuiesti cu durerea.

4 răspunsuri:
| paulthegame a răspuns:

Nu chiar asa tare cum crezi pentru ca creierul suprima durerea / ai tai ce spun despre tatuaj?

| Lavii007 a răspuns (pentru paulthegame):

Mersi, sunt de acordwinking

| FineBroAndy a răspuns:

Totul depinde de cel care îți face tatuajul,pentru că și el poate face să doară sau nu, dacă nu are mâna ușoară.De obicei nu doare foarte tare, dacă tatuajul e mare, atunci te vei obișnui cu durerea pe parcurs. Dacă e mic, atunci încearcă să nu te gândești la ea.

| bbu2eugen a răspuns:

Te obisnuiesti cu durerile depinde de ce vrei sa-ti faci la inceput doare un pic mai mult dupa obisnuinta.