| Delocimportant a întrebat:

Ce tatuaj sa imi fac, color sau clasic(cu acea culoare verde)? Cum e mai ok? Inca ceva (clasica intrebare): doare tare cand iti faci tatuaj? De exemplu, vreau sa imi fac pe mana, la incheietura?

2 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Ţi-l poţi face în ce culoare vrei. E decizia ta şi numai tu îţi poţi răspunde la întrebarea aia. Numai că nu o să ai unde să-ţi faci verdele ăla stereotipic. Alea se făceau pe vremuri şi nici nu erau verzi la început. Se înverzeau cu anii pentru că vopseaua aia conţinea nişte metale nocive pentru organism, care în timp înverzeau tatuajul. Aşa are bunicul meu. A fost în marină şi are o ancoră mare pe umăr. A fost neagră. Acum e verde spălăcit.

Nu ştiu cât doare că nu am. Ştiu de la alţii că doare, dar depinde mult unde-l faci. La încheietură ar putea durea mai tare cred că ai pielea subţire acolo.

| Patricia0810 a răspuns:

Eu spun clasic pentru ca cel colorat dauneaza sanatatii pielii