| PyScHoTeLRoOz a întrebat:

Buna azi.eu cu colegi mei.nu am facut muzica stiti si. diriga ne-a lasat cu doaman de la biblioteca sau cum se scrie si aia e cam dusa cu capu eu cu colega mea am cerut voie la baie si ne-a dat voie si dupa au venit toti colegi dupa noi aproape noi suntem 30.in clasa au venit 13. si. dupa aceea au intrat si doi baieti in baie am facut poze.si la un moment. am inceput sa tipam a iesit aia de chimie si nea luat la ea in clasa.si.nea facut proces verbal la toti si a zis ca ne baga in consiliul profesoral noi nu facusem nimic decat eram la baie.ne poate face ceva? am uitat suntem clasa a 6laughingda suntem foarte nebunitongue

Răspuns Câştigător
| zapa1 a răspuns:

Depinde de profesorilaughing
Unor colegi la fel de nebini le-a facut proces verbal...i-a bagat si in consiliu si le-a scazut nota la purtare la 7
o prostie mai ales ca suntem si clasa a VIII-a
Daca ii crezi in stare sa va faca si voua la fel iti dai seama ce urmeazalaughing

5 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună,
Consiliul profesoral poate lua hotărârea de a vă exmatricula, din motive care le speculează cât mai mult.
Ceea ce este sigur că va făcea este scăderea notei la purtate. Depinde!
Ce ați făcut voi nu este grav.Depinde ce reguli aveți în școală. Eu nu am voie în timpul orei la baie, să țip și să fac poze.
Normal că a fost ceva deranjant pentru clasele cu ore.Ei discutau la respectiva oră și se aud țipete.
Eu te sfătuiesc să nu mai faci astfel de prostioare/prostii pentru că se poate întâmpla ceva rău. La școală mergem să ne alegem cu ceva.Nu că nu trebuie să te distrezi,dar cu limite.
Depinde de cât de buni sunt profesorii. Cu procesul verbal poate fi doar așa, ca să vă sperie, nu trebuie neapărat să fie și real.

Sper că te-am ajutat!
Succes!
Numai bine!

| SiminaSalvadore a răspuns:

Pai depinde, si daca esti in clasa a 6-sea ar tb sa stii ca se scrie n-am sau n-au, desteapta!
revenind la subiect...v-ar putea face ceva, pentru ca dupa cum am inteles erau si baieti si lipseati de la ora!
iti urez succes!

| SiminaSalvadore a răspuns:

In primul rand... se scrie n-am sau n-au desteapta!
iar in al doilea rand s-ar putea sa va faca ceva!
ati putea sa aveti nota scazuta la purtare toti care erati in baie!
asa ca va urez succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Explica-i ca tu doar erai la baie si colegii tai au intrat brusc peste tine si ti-au facut poze fara sa vrei! (minciuna desigur)

| lavinia001 a răspuns:

Da va poate si exmatricula