| Iuliagabriela12 a întrebat:

Bună,azi m-am tăiat iar(știu că nu e bine dar nu am ce face) dar am făcut-o rapid pe mana crezând că va fi superficială taiatura că restul doar că am făcut-o la vene și e destul de adâncă. Când am făcut taiatura parca s-a despicat pielea că am conștientizat ce am făcut m-am dat cu spirt și m-am bandajat doar că mai am alte taieturi care mi-au rămas cicatrici doar că nu-s la vedere dar asta e la vedere și mi-e frica. Ce as putea face mai departe că sa nu mi se infecteze rana și nici să nu rămână o cicatrice prea vizibilă? Va rog nu prea am conștientizat pe moment totul a fost parca brusc.DAU FUNDAsad

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Cauza pentru care iti provoci voit aceste taieturi?
ai oprit sangerarea? mai curge sange actual?
este bine ca ai aplicat spirt dar nu si cel mai indicat
nu stiu ce ai prin casa, apa oxigenata este cunoscut ca se poate pune direct pe rani deschise
daca tii la viata ta nu iti mai provoca chestii de genul asta si mai ales in zona venelor!

| Iuliagabriela12 explică (pentru Simpatic):

Prin tăiaturi îmi exprim emoțiile chiar daca suna ciudat și mă eliberez cumva, sângerarea am oprito azi dimineață m-am dus la farmacie și mi-am luat bandaje și am dezinfectat locul proveni find lama și ruginită taiatura arata cat de cat mai ok și de tăiat nu mai am de gând s-o fac happy

| Simpatic a răspuns (pentru Iuliagabriela12):

Pai emotiile nu trebuiesc sa le exprimam provocandu-ne durere si mutilariwinking
daca simti ca nu te poti controla recomand sa apelezi la un specialist, la medicul psihiatru si/sau la psiholog, nu este nimic rusinos in asta!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Spune urgent parintilor si mergeti la spital, fiindca tu ai nevoie urgenta de medic si tratament adecvat.

| MistarGoGu a răspuns:

Scuze dulceata dar la tine este nevoie de ajutor specializat! Daca ai ajuns la automutilare este GRAV!

| MistarGoGu a răspuns:

Părinții stiu? Vad sau tii ascunse rănile? Chiar NU este de gluma cu asa ceva!

| Iuliagabriela12 explică (pentru MistarGoGu):

Au aflat acum un an și mai numit drogată și de atunci nu mai știu că mă tai :/