| 拉维尼亚 a întrebat:

Azi mă întâlnesc cu niște cunoștințe și întrebarea este dacă pot să le dau mărțișoare deși azi e 9 martie?

6 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Poti sa le dai daca le ai deja cumparate, daca nu asta e nu le dai.

| Victoria18 a răspuns:

Flori ar da mai bine pentru 9 martie... 1 deja a trecut si pare aiurea.

| 拉维尼亚 explică (pentru Victoria18):

Dar flori nu pot să le sau pentru că am de mers ceva timp până în alt oraș + că suntem cam de aceeași vârstă, ar fi ciudat să le dau flori. Mulțumesc pentru răspuns!

| D3I3 a răspuns:

Din cate stiam, poti si in ultima zi din martie.

| CelCarePriveste a răspuns:

Depinde de persoana, in general eu zic ca ai putea. Chestia e ca mai sunt si genu ala de persoane (mai rare) care fac bot daca le oferi ceva dupa. In sensu ca, daca ii suni dupa ziua lor cu 1-2 zile dupa, se oftica samd

| Raysun a răspuns:

Poți oferi mărțișoare pînă cel mult pe data de 15 happy aşa se zice. Totuși punete în situația lor și gândește-te dacă ți-ar plăcea ție astfel de gest.