| Yosifica a întrebat:

azi vine la noi grupul speranta(muzica crestina) si eu nu sunt pocaita, dar mi s-a spus ca trebuie sa fie o tinuta decenta, e in regula daca port blugi scurti cu un tricou si tenesi? tinand cont ca este foarte cald si nu vreau sa port blugi lungi si nici trei sfert, iar fusta pana la genunghi n`am

5 răspunsuri:
| gyovany95 a răspuns:

Of! Nici eu nu sunt pocăit, dar am avut ocazia să merg la biserica lor, și nu doar odată! Nu ține nimeni cont de cum ești imbrăcată, doar că toata lumea e destul de elegantă acolo si te vei simți destul de prost! Eu zic sa incerci sa te imbraci cu ceva lejer, simplu si totuși decent! Până la urmă poți merge cum vrei, au niste idei foarte OK despre oameni și despre prezenta acestora acolo și despre ce este biserica și tot așa.

| Dexaa a răspuns:

Ţi-aş recomandra o rochiţă cu balerini sau cu nişte platforme. Dacă nu ai nici rochiţă, du-te în blugi, în tricou şi înlocuieşte tenesi cu balerini. Baftă!

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Da' mai dă-i în căcat de pocăiţi, îmbracă-te cum vrei.

| AmInvatatSaLupt a răspuns:

De ce nu iei o rochie? Din cate stiu la pocnitii astia(cum imi place mie sa le spun)nu prea se poarta blugi, tricou si tenesi cand e o ocazie speciala.Si cred ca ar fi bine sa-ti iei si o panglica ceva

| sirim a răspuns:

Ar fi mai bine daca ai purta ceva alb evaporos... Sau tinuta asta cu blugii ar merge dar u asa bine happy