| nuspuncinesunt2 a întrebat:

Buna baieti! Sunt o fata,plac un baiat,cred ca stie, dar nu vreau sa arat asta.
Stiu ca mai e muuuult pana atunci, dar in Martie pe 23 e ziua lui.E berbec.
Cei care sunt tot zodia berbec de Martie si sunteti baieti,ce v-ar placea sa primiti cadou de la o fata?
Pot fi raspunsuri simple,justificate, dar si liste cu mai multe lucruri, neargumentate.

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dar nu vreau sa arat asta.
Dacă nu vrei să arăți, ce vrei de fapt cu el?
Deci să înțeleg că întrebarea ta ar fi.
Berbecilor, ce cadou v-ar plăcea să primiți, de la o fată care vă iubește, dar să nu se vadă asta, din cadoul primit?
Am înțeles bine?

| nuspuncinesunt2 explică (pentru sadrian46):

Dom'le, mereu va vad ca raspundeti la intrebari cu un sictir de inebunesc.Va rog frumos, macar la intrebarile mele nu imi mai raspundeti ca la tupeul cu caare raspundeti imi vine sa pocnesc si oameni random de pe strada la cum imi pompeaza inima sangele in pumni.

| dinaprilie a răspuns:

Crezi ca toti din zodia berbec sunt la fel? Dpdv al cadourilor. Spre exemplu, eu, ca si nativ in zodia berbec imi place sa daruiesc lucruri practice ( nu in totalitate, poate in 90% din cazuri ) de care respectica persoana are nevoie. Ce imi place sa primesc? Nu lucruri practice. De ce? Pentru ca ce consider eu practic nu se potriveste cu ce as putea primi DOAR daca ma cunosti foarte bine si atunci ai anumite indicii, ti-am vorbit despre lucrul acela etc etc. Nu imi place sa primesc chiciuri, lucruri care nu intra in sfera mea de interes, nimicuri etc etc. Deja este un raspuns mult prea lung care poate te ajuta sau nu. Sondeaza-l sau vorbeste cu apropiatii lui si " i-a pulsul". Poate cu parintii lui.
Succes!

| FantasyBoy a răspuns:

Cu siguranta, cel mai frumos cadou pentru el esti chiar tu!

| nuspuncinesunt2 explică (pentru FantasyBoy):

Nu sunt sigura ca si el ma place.Si mai e o problema...Sunt vreo 4-5 ani diferenta intre noi...

| FantasyBoy a răspuns (pentru nuspuncinesunt2):

Diferenta de varsta cronologica, sau an-lumina? pe bune cunosc cupluri gen el 46 si ea 17, de 3 ani impreuna, totul ok.

| S0phy a răspuns:

Cred ca cel mai mult ar aprecia sa-i spui ca il placi de obicei baietii iubesc cand fetele fac primul pas (cel putin din experienta mea) fai o mica felicitare unde sa scrii un mesaj dragut cu ce simti si un mic cadou care sa simbolizeze ca tii la el si o inbratisare, si ce daca sunt citiva ani diferenta de varsta cu atit mai bine pentru ca cred ca sar comporta mai matur aflind ceea ce simti. Nu exista cadoul perfect doar fii sincera stiu ca poate fi greu dar gandeste-te ca nu pierzi nimic si daca crezi ca te faci de ris, gresesti in cel mau rau caz te poate refuza pentru ca nu simte la fel pentru tine dar in nici un caz nu-si va bate joc de tine din conta ca va aprecia sinceritatea si curajul, daca mai ai nevoie de sfaturi sa-mi spui
Succes!

| nuspuncinesunt2 explică (pentru S0phy):

Nu e chestia ca imi place de un baiat,dar baietii (majoritatea) se poarta indiferent cu fetele. Mie imi plac genul de cute boy, soft boy, dream boy. Genul care e foarte grijuliu, dragut, incearca mereu sa te impace, daca intelegi genul la care ma refer.