| annasvpili a întrebat:

Ca orice adolescenta, imi place de cineva.Am intrat in discutie cu el, este foarte de treaba.Este mai mare decat mine cu 2 ani.Il vad zilnic pentru ca invatam la aceeasi scoala.Pentru ca nu mai stiam ce sa-i spun,in aceasta seara i-am propus sa facem o poza la scoala.A fost foarte de acord, din potriva a spus ca facem si 2 poze laughing. De cate ori am vorbit cu el am avut parte numai de coincidente gen:amandoi ne uitam pe acelasi program, ascultam aceeasi melodie etc.Ideea e ca el bate apropouri la fazele astea gen: "Universul se joaca cu noi si ii place."Acum am nevoie de pareri...Credeti ca ma place cat de cat? Si daca ar fi asa nu vreau sa fac eu primul pas pentru ca am mai facut asta si apoi am regretat si inca regret.Cea mai buna parere primeste Funditaa!

Răspuns Câştigător
| irinuk28 a răspuns:

Din faza cu " Universul se joaca cu noi si ii place" mi-am dat seama de un singur lucru: sigur tipul s-a prins de faptul ca tie iti cam place de el.Nu te pune nimeni sa faci tu primul pas,insa nu astepta sa iti scape printre degete.Ti-as propune sa fi mai sociabila cu el,propune-i si ceva intalniri in curtea scolii,zambeste-i si vezi daca iti raspunde la fel de zambitor sau cand treci pe langa el da-i un cot in cot,in asa fel incat sa para un accident.Dar daca nu are nici o reactie la tot ce faci, atunci nu are rost sa atepti ceva din partea lui, insa daca functioneaza, asteapta sa vezi daca face primul pas. Daca nu, incearca tu.Nu ai nimic de pierdut, atata timp cat sentimentele sunt reciproce.Bafta!

1 răspuns:
| Varzan_Claudiu_1991 a răspuns:

Dupa cum spui e cam smecherasi prietenul tau ..ai mare grija nu te lasa usor nici u fii domnisoara in toata firea, (el vrea sa te indragostesti u de el sa fi morta dupe el poate ) daca ajungeti la partea de saruturi si asa pune-l sati dovedeasca ca te iubeste si ai mare grija cum! ( Ca sa nu isi bata joc de tine) Fi si u mai detaliata pe viitor ca sa ne dam si noi sema de ce biat e voraba! Bafta.