| Monica_6560 a întrebat:

care ar fi greutatea ideala pentru 1.62 avand in vedere ca am 14 ani?

9 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

52 de kg

| AlexandraCroft a răspuns:

45-48 kg, greutatea ideala

| BloodPrison a răspuns:

Pai cam 55 KG, dar daca vrei sa fii model 50tongue

| ღArySოﺁℓεღ a răspuns:

45-50 kg sau 55kg

| Parisblue a răspuns:

Pai intre 50-55 kg.

| Charlote224 a răspuns:

La fată merg și 60-62 de kg
La băiat merg și 68-69 de kg

Acum depinde și modul de viață pe care îl ai. Depinde și de problemele de sănătate, poți avea mai puțin sau mai mult. Nu este o regulă să ai x kg, ideea e să ai grijă la modul de hrănire și să faci sport. Mai ales la această vârstă. Sper să te ajute la ceva ^^
Succes

| Georgiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Din cate mi-a zis mie medicul de familie trebuie sa ai + sau - 10 kg de la inaltimea ta ca sa fi sanatos(nu sa arati neaparat bine). Daca tu te incadrezi intre 52 si 72 kg e O.K pentru sanatate.

| EmmaSch a răspuns:

~50 kilograme. Eu am tot 14 ani si am 1.67 si 52 kilograme si sunt bine proportionata. fundapuppy dog eyes?

| iliuta50 a răspuns:

In jur de 50 de kg.