| ralurawrr a întrebat:

Care este cartea voastra preferata.De ce ati ales-o?

Răspuns Câştigător
| zambethツ a răspuns:

Intotdeauna cand termin de citit o carte gandesc ca e cea mai frumoasa carte cititalove struck
Preferata mea este amurg-stephanie meyer am ales'o pentru ca este o poveste de dragoste...cu vampiri!love struck
"Isabella Swan nu are parte de prea multa distractie de cand s-a mutat din insorita Arizona in Forks, un orasel in care ploua mai tot timpul. Dar cand se indragosteste de misteriosul Edward Cullen, despre care colegii spun ca ar fi... vampir, viata ei ia o intorsatura total neasteptata! Edward este atras de Bella, dar si de mirosul sangelui ei, asa ca fiecare apropiere de iubita lui e in acelasi timp o placere si un chin teribil. Iar daca Edward isi pierde capul pentru o clipa, Bella isi pierde viata..."
Fiind un roman fantastic iti atrage atentia numai vazind coperta cartii.Este o adevarata poveste de dragoste a doua fiinte complet diferite.Imi place romanul este preferatul meu.merita citita si merita statutul de preferata cu sigurantsa!
kiss dulce:*

14 răspunsuri:
| Amy a răspuns:

Toate carile alese de cei care au raspuns sunt super...preferatele mele, majoritatea!

| pwp a răspuns:

The Vampires Diaries love struck
pentru ca este captivanta si cu vampiri big grin

bye-bye

| AG a răspuns:

Portretul lui Dorian Gray de Oscar Wilde
Am ales cartea aceasta cu greu, pentru ca sunt o mare fana a cartilor, insa de cand am citit aceasta carte mi-a ajuns pe locul 1 in topul personal. Povestea cartii e superba, modul in care wilde povesteste, personajele iti raman in minte si dupa ce ai uitat actiunea prin personalitatea acestora creata de autorul celebru. M-a impresionat in special povestea tanarului de o frumusete inumana care isi vinde sufletul pentru a ramane tanar, insa el isi priveste sufletul schimbat in tabloul facut cadou. Iti recomand cartea, o vei iubihappy

| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Mie mi-a placut foarte mult 10 Negrii Mititei de Agatha Christie. Imi place enorm pentru ca este plina de mister si te tine in suspans intocmai ca un film bine regizat. Am citit-o in 3 zile pentru ca nu aveam rabdare sa aflu ce se va intampla.

| BetterThanDrugs a răspuns:

Buna:*
Miley.imi placeee stilul eii Si chiar are o voce f bunahappy

| BetterThanDrugs a răspuns:

SCuzee am scriss la o alta intrebare rasp de'dinainthelaughing)

| zambethツ a răspuns:

Lafel am raspuns unei intrebari asemanatoare si doresc sa stii si tu cartea mea preferatalove struck
Intotdeauna cand termin de citit o carte gandesc ca e cea mai frumoasa carte cititalove struck
Preferata mea este amurg-stephanie meyer am ales'o pentru ca este o poveste de dragoste...cu vampiri!love struck
"Isabella Swan nu are parte de prea multa distractie de cand s-a mutat din insorita Arizona in Forks, un orasel in care ploua mai tot timpul. Dar cand se indragosteste de misteriosul Edward Cullen, despre care colegii spun ca ar fi... vampir, viata ei ia o intorsatura total neasteptata! Edward este atras de Bella, dar si de mirosul sangelui ei, asa ca fiecare apropiere de iubita lui e in acelasi timp o placere si un chin teribil. Iar daca Edward isi pierde capul pentru o clipa, Bella isi pierde viata..."
Fiind un roman fantastic iti atrage atentia numai vazind coperta cartii.Este o adevarata poveste de dragoste a doua fiinte complet diferite.Imi place romanul este preferatul meu.merita citita si merita statutul de preferata cu sigurantsa!
kiss dulce:*

| Oana4340 a răspuns:

Henry Miller-Primăvara Neagră.
Pentru că imi place foarte mult să citesc romanehappy.

O seară plăcută!

| Cristian3 a răspuns:

Cartea mea preferata este "Doi ani de vacanta" Jules Verne. Am aleso deoarece este mai usoara si foarte foarte interesanta si multe aventuri! iti recomand!

| bibyyy143 a răspuns:

Cartea mea preferata este "Singur pe lume" pentru ca mi-a placut tot ce s-a intamplat in actiunile care sau petrecut... mi-a placut forte mult
a ta care este?

| CutenessOverLoaded a răspuns:

Cartea mea preferata este:

Henriette Beecher Stowe-Coliba unchiului Tom
Am ales aceasta carte minunata fiindca voiam sa inteleg suferinta negrilor pe perioada sclaviei.
Este o carte minunata! Merita s-o citesti!

| Roxii a răspuns:

Singur pe lume- de Hector Malot
o adooor pur si simplu este o drama care te invata multe lucruri cuum ar fiii ca inainte copiii munceau din greuu pentru o bucata de paine etcc.si m-a impresionat baietelullove struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invitatie la vals.
este de dragoste, superba...:X:X

| crsh1 a răspuns:

Cartea mea preferata este "Elevul Dima dintr-a saptea" de Mihail Drumes. E cea mai tare carte pentru ca este vorba despre un adolescent care sa afla in clasa a 11 de azi (in trecut clasa a 11 era numita a 7)aratand cum a pasit in lume intr-un liceu din Craiova( pana intra 11 el a facut scoala particulara la Londra, caci era destul de bogat), cum incepe sa se distreze, cum se indragosteste, insa isi creaza si probleme, este urmarit de politie...si finalul e super tare...Eu ti-o recomand.