| danyella12 a întrebat:

Buna care este cauza apareri cosurilor? Cum poti sa le previi pe acestea inainte sa apara `? VrEAU UN TEN CURAT SI FRUMOS! Funda happy

2 răspunsuri:
| LexieD a răspuns:

Depinde. Cele cu puroi apar din cauza pubertatii, iar cele din care nu iese decat un floid atunci cand le scoti vin de la un consum scazut de lichide si poate de la acnee.
NU poti sa previi aparitia cosurilor, doar sa faci astfel incat sa nu mai fie atat de multe. Eu iti recomand Zynerit, merge foarte bine. Si sa te dai cu un tonic in fiecare dimineata si in fiecare seara pentru a curata tenul.EU ti-l recomand pe cel de la Gerovital Plant Anti Acnee.

| expander91 a răspuns:

Ok deci cosurile apar din cauza sangelui. Nu ai cum sa le previi sa apara, decat sa le scoti cand deja au aparut. Stiu ca mai acum 3-4 cand aveam 11 ani ma dadea mama cu Zineryt ( are anti biotic in compozitia lui) dar cred ca e pentru cosuri coapte. Cel mai bine este sa iti storci cosurile cand sunt puncte negre. Si app nu mai crede ce spun aia la reclame pentru ca acele creme nu iti fac nimic altceva decat sati usuce laughing