| CopilaSuferaDinDragoste a întrebat:

Care este parerea voastra despre " relatiile la distanta? ". Nu vreau raspunsuri gen " nu cred in asa ceva. ". vreau ceva, optimist ^^.

2 răspunsuri:
| Pufoshenia a răspuns:

Buna.
Da cred in relatii la distanta
Dar trebuie sa fi sigur ca ai ale partenerul potrivit
Adica sa nu te trezesti ca te inseala sau geva de genul
Trebuie sa aveti incredere
Si dupa ceva timp sa va si intalniti
Adica sa stati fata in fata nu in fata tastaturei.Nu conteza dinstanta atata timip cat e loc de afectiune, iubire, respect reciproc, incredere si comunicare. Daca nu exista respect si comunicare, o relatie merge prost si e de scurta durata chiar si daca stai cu partenerul(a) sub acelasi acoperis...In fine, fiecare cu opinile propri. Sper ca te-am ajutat. Bafta:*

| BlackEyedGirl a răspuns:

Am auzit de cateva persoane care au spus ca au o relatie la distanta si sunt foarte fericiti, dar gandeste-te, nu e mai frumos sa te vezi cu persoana iubita zilnic, sa va tineti in brate, in loc sa vorbiti la telefon sau sa va vedeti odata la nu stiu cat timp, sau sa va priviti numai la web? Daca ai o relatie la distanta, nu poti stii niciodata cu cine e acea persoana, iti poate spune ceva si gandi altceva, poate sa te insele si tu sa nu stii. Acum depinde de tine, eu nu spun nici cred, nici nu cred, dupa cum am spus mai sus, cunosc persoane care au o astfel de relatie, dar dupa parerea mea este mult mai frumos sa ai un prieten de la tine din oras pe care il vezi zilnic. happy