| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca relatiile la distanta tin? Eu cred ca sunt mai mult o amagire, dar, totusi, ar merita sa incerc? Astept parerea voastra.

Răspuns Câştigător
| Scriitoarea a răspuns:

Uneori tin, uneori nu.Depinde de multi factori, varsta, increderea reciproca, sentimentele, compatibilitatea.Eu sunt intr-o relatie la distanta de aproape 5 luni si totul este perfect, ne inteleg foarte bine, ne completam reciproc si chiar daca ne vedem rar, traim cu intensitate momentul revederii si cele cateva ore pe care le putem petrece impreuna.Consider ca aceste relatii sunt cele mai puternice, mai puternice uneori decat cele normale.De ce? Intr-o relatie la distanta totul are nevoie de timp, rabdare, sunt multe tentatii uneori, dar increderea si fidelitatea fiind pe primul plan nu lasa se sa destrame relatia, daca ea este cat de cat puternica.Sentimentele sunt foarte puternice, sa iubesti o persoana si sa o vezi odata pe luna, la 6 luni e greu, dar chiar si asa, tot o iubesti foarte mult.E greu d ementinut o astfel de relatie, dar este minunata.
Sper ca te-am ajutat, pa-pa

| anonim_4396 explică (pentru Scriitoarea):

M-ai ajutat foarte mult, multumesc. happy

14 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu!

| Oana92 a răspuns:

Nu cred ca tin, nu iti ofera nimic. Eu una nu as incerca asa ceva, eu am nevoie de cineva care sa ma tine in brate, sa ma sprijine, nu doar de un numar de telefon pe care eventual sa pot suna cand am o problema...

| anonim_4396 explică (pentru Oana92):

Si eu as vrea. Dar e greu cand ne despart peste 100 de km. sad

| Fridăm a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă gândeşti aşa ''optimist'' de pe acum, e clar că nu va ţine. Trebuie să gândiţi pozitiv, vorbiţi în fiecare zi, iar dacă există iubire reciprocă nu văd de ce nu ar merge. Ştiu din proprie experienţă că e greu, persistă dorinţa de a fi lângă acea persoană, dar nu e imposibil. Atâta timp cât ştii că te iubeşte, va fi bine, crede'mă happy

Răspuns utilizator avertizat
| EdwardTeach a răspuns:

Depinde câtă distanţă e ^^. Eu am avut o relaţie la distanţă cu cineva, eu nefiind din acelaşi judeţ şi o vizitam cam o dată la două săptămâni, dar când stăteam la ea, stăteam vreo 5 zile şi motivul despărţirii n-a fost distanţa. =D

| Maryo1o1 a răspuns:

Tin numai dac vreti sa tina. Daca va dati silinta tin. Vorbesc din propria experienta.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim9552 a răspuns:

Eu consider ca tin, daca vb de o relatie serioasa. Daca sti ca iti doresti aceasta relatie foarte mult, asteapta, nu cred ca se intampla nimic daca astepti stiind ca se va intoarce la tine. Nu e o amagire, e un dor, o speranta, o dorinta ca se va intoarce ..si ca relatia voastra a trecut printr-un hop si a rezistat.

| pytyk2818 a răspuns:

Depinde uite ca la mine tine sunt cu sotul meu de un an plecat unu de langa altul el munceste in afara si vorbit la telefon mereu pe net in fiecare seara ne vedem la web e greu relatina la distanta ne vedem din 3 in 3 luni da daca nu lupti pentru persoana iubite nu o sa reusesti daca nu lupti daca vrei relatie la distanta trebuie sa ai rabdare si sa ti tare de relatie daca vrei sa mearga! mult bafta