| Yone_5447 a întrebat:

Care imi da idei de provocari amuzante pentru ziua mea de nastere? Dau fundita, multumesc.

7 răspunsuri:
| Tzupy a răspuns:

Ehh ar fi una super amuzanta laughing) deci iei o lingura si o legi cu o ata apoi ata aceea trebuie sa fie mai lunga ca sa o legi in jurul lui astfel incat lingura sa fie aproape de podea dar nu uita trebuie sa aiba dimensiunea astfel incat provocatul/provocata sa stea pe vine laughing apoi rupeti o bucatica de hartie dar mica si o puneti jos alegeti o distanta iar cel provocat cu lingura legata de brau stnd pe vine trebuie sa dea din cur laughing ca lingura sa se miste ca sa loveasca hartia pentru a misca hartia pe o limita de spatiu laughing este foarte amuzant fiindca de obicei lingura cand se intoarce da hartia inapoi laughing si sai vezi cumd au din cur ca sa miste lingura misa intamplata m stat 2 ore sa fac 10 cm laughing [nu are voie sa se foloseaska de maini] laughing funda? happy

| Dee0tzaA a răspuns:

De exemplu ai putea da o provocare de genul sa isi scrie numele sau o propozitie intreaga cu fundul pe perete, sa mimeze o partida de sex cu o fata/baiat, sau sa ia o piatra sau o minge(sa nu pluteasaca) dintr-un vas mai mare de apa, sau sa caute cineva intr-un castron cu frisca ceva mic cu guralaughing
La multi ani si distractie placutawinking!

| R9kitty a răspuns:

Buna:* Poate le sti, dar incerc:
Umple un bol cu apa, pune in el o biluta si pescuiesteo cu gura
Suna la pompieri si spune: -Alo, pompierii? Imi arde de joaca
Suna pe cineva fara numar asuns, prezinta -te si spune-i ca esti sirena
Pentru un minut trebuie sa-i faci complimente pentru personalitate, atitudine, felul in care arata un jucator.
Invartate de 50 ori si apoi mergi drept
Tine un discurs de multumire ca la Oscar!
Imagineaza-ti ca esti hair-stilist-ul unei vedete si prezinta-le celorlalti coafura unui jucator!
Fa o farsa la telefon unui invitat care e in alta camera
Bagati telu in gura
Mergi in 4 labe si fa ca trenul
Striga pe hol: Vreau la mamaaa!
Imagineazati ca o jucarie de plus e iubitul tau pentru un minut
Asculta rock cu castile date la maxim
Deseneaza niste happy pe fata unui jucator
Mananca o bucata de mar legata de o ata, in timp ce un jucator o misca
Fa-ti palma cu ruj i pune-o unui jucator pe fata(prin surprindere)
Lasate gadilata in timp ce stai ca o balerina
Scobestete in nas ca si cum nimeni nu te-ar vedea
Mananca guma cu stiksuri
Mananca biscuite cu ketchup/mustar
Imita un copac in timpul furtunii
Tine suc/apa in gura in timp ce jucatorii te fac sa razi
Scrie un sms prostesc si trimitel la un prieten la intamplare
Iati un halat, ciufulesteti parul si plimbate prin casa ca si cum acum te-ai trezit
Canta alfabetul
Imita vedeta pe care o urasti
eh, cam atat. Bye:*

| ZuZy_1093 a răspuns:

Poi mie mi-a placut una super tare... deci iei un pachet de carti de joc, pui persoana provocata fata in fata cu peretele dar cat mai apropiat.Si dai drumu la cate o carte pe perete si persoana provocata trebuie sa le prinda cu capul(adica sa blocheze catea sa nu cada ) e foarte amuzant mie imi place... mai ales cand vezi pe cei provocati cum dau cu capul de perete.este un moment frumos si tot odata va ramane o amintire kiss

| valentinox a răspuns:

Punel pe un baiat sa faca flotari si inacelasi timp sa zica "cucurigu" razi de mori, mi s-a intamplat si mie.

| alinutzaalice a răspuns:

Sa manance o bucata mik de cretawinking

| Erimia_Andreea_1978 a răspuns:

Provocarii nebune vrei?