| Lola_5471 a întrebat:

Este ziua unei prietene si vrem sa ii dam niste provocari. face 16 ani happy. funda cele mai originale si amuzante idei happy

4 răspunsuri:
| PisicutaNebunatica a răspuns:

Incercati sa faceti niste biletele pe o parte scrieti adevar si pe cealalta provocare si punetile intr-un bol.Erau niste biletele la bravo girl si sunau cam asa provocarile :
-Schimbati hainele cu persoana din dreapta ta.
-Sari intr-un picior rotestete de 10 ori rostind la alegere un animal domestic
-Imita cel mai sever profesor de la scoala.
-Comporta-te 30 de min ca un bebelus.
-Sugeti degetu mare timp de 2 min.
-Imita persoana din stanga ta timp de 5 min.
-Fai o declaratie de dragoste persoanei din fata ta.
Erau mai multe nu mi le mai amintesc... Sper ca te-am ajutat:*:*:* Distractie maxima la petrecerehappy

| PisicutaNebunatica a răspuns:

Tare laughing)

| aleutu a răspuns:

Culesul morcovilor : se pune in 4 labe pe spate, lasand sezutul usor atingand podeaua, il zdruncina timp de 2 secunde si il trage repede cat de sus se poate *( a nu se repeta de mai mult de 3 ori )

trenuletul : se pune tot in patru labe dar in fata, trecand pe sub picioarele voastre aceasta trebuie sa mentina o carte pe cap ( daca cartea este tinuta cu mana sau ii cade, sunteti nevoite sa ii dati 1 calcai in sezut )

paharul cu sare si lamaie : intr-un paharel plin cu apa caruia i-se adauga 1 lingurita de sare si 1 jumatate de lamaie trebuie baut cu linguroiul tot paharul

elasticul : cu un elastic plasat pe nas, este nevoita sa il duca pe gat, dar fara sa se ajute de maine, acesta trebuie dus in maxim 30 de secunde sau fiecare persoana din camera o ciupeste cu elasticul

berea : se pune bere intr-o sticla de 0.5 si se agita bine, tipul / tipa trebuie sa bea berea fara sa dea pe afara

stafidele / alune / boabe : ori ce fel de aliment de marimea unei alune este bun, persoana caruia ii este atribuita porunca trebuie sa tina o aluna / o boaba pe orbita ochiului sau pe ochi * dar in tot acest timp persoana se v-a invarti timp de 30 de secunde pe loc

sper sa va ajute si sa va distrati

| salajeanul a răspuns:

Vrei sa te casatoresti acum ca ai varsta legala pentru casatorie?
asta chiar ca-i tare!