| Cristina5755 a întrebat:

Care sunt semnele clare(evidente)care imi pot confirma faptul ca baiatul pe care il plac mă place si el?
Era sa uit:cand ma vede ma priveste mai mereu, cand vede ca l-am observat ca se uita la mine isi intoarce capul si se uita in alta parte...asa fac si eu...noi nu prea vorbim deloc pentru ca am avut niste neintelegeri in trecut...si intr-o zii eram cu niste prietenii de ai mei si a trecut pe langa mine si m-a atins cu umarul lui pe geaca si se uita in spate...si cand m-am intors cu fata la el se inrosise putin in obraji...si de la inceputul acestui an cand trec pe sub geamul lui misca jaluzelele si mereu le are despartite...cred ca ma urmareste....si acum 2 zile am trecut pe langa el si cred ca a vrut sa ma nimereasca pe mn dar a nimerit-o pe prietena mea si prietenei mele i-a zis pleaca dreaqu in loc sa zica plecati dreaqu...Nu stiu ce sa fac...Vă rog din tot sufletu meu sa mă ajutati...Dau funda celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| AnaRadu a răspuns:

Hei.
Sunt semne ca te place sau ca macar este interesat de tine. Daca zici ca s-a inrosit si ca mereu incearca sa iti atraga atentia cand treci pe sub geamul lui, este clar. Ii placi. Cred ca regreta neintelegerile din trecut si incearca sa se faca placut. Poate este el mai stangaci in ceea ce priveste subiectul ~a atrage atentia~ dar trebuie sa-l intelegi. Merita sa-i dai o sansa, totusi incearca sa se dea bine pe langa tine. Oricum, mai pe scurt: TE PLACE.

2 răspunsuri:
| DimaAzeri a răspuns:

Intr-adevar din cele relatate de tine nu sunt dubi ca ar fi interesat. Insa tu crezi ca este normal sa foloseasca un astfel de limbaj? Cu atat mai mult, prietenei tale?

| Cristina5755 explică:

Pai si ce ar trebui sa fac mai departe?