| Alina_5575 a întrebat:

Ce ati face in situatia in care ai o relatie de vreo 7 luni insa in ultimile 2 luni va`ti racit destul de mult (vorbiti dar mai rar fiind si o distanta) pe langa acestea vorbiti mai mereu cu prietenul lui acesta intr-o seara se hotaraste sa iti zica ceva( dupa o saptamana de rugaminti sa ii spuna)astfel iti zice ca a aflat de la un amic ca prietenul tau are o alta iubita acolo unde este si se va intoarce cu ea in orasul unde locuieste(el fiind in afara tari acum)dar la numai o zi dupa cele aflate totusi te suna dar la tel nu spune nimic si totu`i este normal pentru el(nu da nici macar impresia ca ar vorbi cu o alta fata dar totusi e destul de rece) mentionez ca persoana care ti-a zis ca ar avea o alta relatie te-a pus sa juri ca nu vei spune niciodata de unde sti... Ce ati intelege din toate astea?

Răspuns Câştigător
| Corinne a răspuns:

Pai...citind eu una inteleg cam greu sper sa nu interpretez altfelbig grin
Daca eu as avea acea relatie si as afla de la lume ca are pe alta in plus ca ii in afara tarii sincer as analiza comportamentul lui in ultimul timp fata de mine si as incerca sa aflu durata relatiei ce o are prietenul meu cu fata respectiva find plecat din tara ii aproape imposibil sa-ti fie o persoana fidela. Iar daca as vrea sa aflu adevarul gol-golut as vorbi sincer cu el si l`as convinge sa`mi spuna adevarul si mi-as trai viata in continuare chiar daca as suferi un timp dupa el dar as fii multumita ca nu traiesc in minciuna.
Sper ca ai inteles ce am vrut sa zic si sper ca ti-am putut fii de foloskiss

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

De comun acord trebuie sa luati o pauza pentru clarificari sufletesti.

| buburuzAndreea a răspuns:

Eu cred ca prietenul lui are sentimente pentru tine si ca probabil ar spune orice ca sa renunti la iubitul tau. Eu nu l-as asculta. Normal, exista posibilitatea sa aiba dreptate, dar esti sigura ca ai da cu piciorul la o relatie de 7 luni pentru o simpla banuiala? Nu cred ca merita. E normal ca fiind distanta intre voi, lucrurile sa nu mai mearga la fel. Acum depinde de tine daca iti convine situatia asa. Parerea mea e ca trebuie sa vorbesti cu prietenul tau, sa il intrebi de ce se poarta asa, daca te inseala.

| AldanaBlue a răspuns:

Cand se intoarce prietenul tau? Tu il mai iubesti pe prietenul tau? Vrei sa fi cu el sau nu? Asta nu ai spus.
E greu sa ai o relatie la distanta daca nu va iubiti suficient, daca nu sunteti puternici pentru ca tentatiile sunt multe. Si e la fel de greu sa faci acum un pas pentru ca nu stii sigur cine are dreptate. Spune-i prietenului tau ca il simti mai rece, ca ceva s-a schimbat si vrei sa stii incotro se indreapta relatia voastra. Spune-i ca meriti sa stii daca el vrea sau nu sa continuati relatia ca asa nu se poate. Ar putea totusi sa te minta, sa aiba doar o aventura acolo si sa nu iti spuna, ceea ce iar e naspa, tu o sa il crezi si o sa-l astepti. Daca nu se schimba nimic in comportamentul lui, propune-i tu sa luati o pauza (ca despartiti -la distanta- oricum sunteti ).
Nu ii da atentie foarte multa nici prietenului prietenului tau, pastreaza momentan o relatie amicala cu el pana iti clarifici sentimentele si relatia care o ai. Apoi vezi tu.
Acum nu vreau sa te influentez nicicum, dar cand eram in liceu am avut o prietena foarte buna si a patit cam la fel. Iubitul ei (si era dragoste mare) a plecat dincolo si ea a aflat din alte surse ca el s-a casatorit cu una pe acolo si nici macar bun simt nu a avut sa ii zica.

| Alina_5575 explică:

Da, am uitat sa mentionez ca prietenul lui a zis ca ii place de mine si ca sunt o persoana diferita de celelante...si ca ar vrea sa`mi spuna mai multe dar nu are cum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

L-aş fi tras la răspundere de îndată ce relaţia s-ar fi răcit, nu aş mai fi rezistat încă 2 luni, şi cel mai probabil l-as cred pe acel prieten al lui pentru că asta mi-ar veni cel mai logic, deşi nu m-aş grăbi să trag concluzii pripite. L-aş suna pe actualul prieten, l-aş întreba de cce este aşa de rece, şi l-aş întreba dacă nu mai există altcineva în viaţa lui, cu siguranţă ar nega şi ar luao la bâză, apoi aş rupe legătura cu el două zile, după două zile, mi-aş face curaj să răspund, şi aş spune că din surse sigrure ştiu că mă înşală, ce s-ar întâmpla de acolo acum, ţine de imaginaţia ta.happy