| anonimus00000 a întrebat:

Am o relatie de 1 an si 7 luni si varsta de 19 ani. Am fost prieteni foarte buni timp de 2 ani, timp in care el ma placea, iar eu nu. Dupa o relatie de o luna cu el, pe care eu am considerat-o un esec si ceva fara rost am ales sa pun punct in ideea de a ramane prieteni. Asa a si fost pana cand am constientizat ca el imi poate aduce numai lucruri pozitive si am inceput sa am ceva sentimente pentru el. Dupa o perioada in care am gandit-o pe toate partile daca e bine sau nu, am ajuns la ideea de a incepe o relatie, el fiind de accord cu acest fapt. Suntem impreuna de atunci, mai exact 1 an si 7 luni. Desi avem o poveste foarte frumoasa si o relatie ideala Cum ar spune unii, lucrurile s-au cam racit intre noi. Uneori avem sentimentul ca suntem doar niste prieteni care se mai pupa si fac sex ocazional. Energia pe care o aveam si acel sentiment pur care ne unea se pierde usor. Dar totusi, alteori totul merge exceptional. El nu mai locuieste in acelasi oras cu mine, este la facultate, eu urmand sa vin in acelasi oras in viitorul apropiat. Distanta si-a pus amprenta, bineinteles, desi pastram o legatura destul de buna zilnic si incercam sa ne vedem saptamanal, este o piedica majora, noi fiind obisnuiti sa ne vedem zilnic. Desi il iubesc enorm si ma simt fericita alaturi de el, niciodata nu m-am simtit atrasa sexual de el, ceea ce a generat o relatie sexuala destul de proasta pentru mine.
Dupa cum am zis, desi ma simt fericita alaturi de el si daca imi privesc viitorul il regasesc si pe el acolo, asa cum simte si el, uneori am impresia ca ne tinem unul pe altul pe loc. Uneori anumite fapte imi provoaca o stare de anxietate iar alte ori sunt in culmea fericirii s ail vad. De cateva zile ma bate un gand si ma simt incapabila de a lua o decizie. E bine sa ramanem impreuna sau nu? Are rost sa ne chinuim pentru asta sau sunt prea tanara si pot trece mai departe? E drept, indifferent ca as initia eu asta, as suferi enorm, dar candva sper ca mi-as reveni. Si desi suna egoist, nu as vrea ca suferinta sa imi afecteze alte evenimente din viata care urmeaza nu peste mult timp.

4 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Ma copii voi acum traiti studentia, cea mai dulce perioada a vietii habar nu aveti ce repede va trece perioada asta si voi inca stati legati irosindu-va tineretea, sunteti in perioada in care trebuie sa strabateti toate cearsafurile caminului studentesc, sa faceti chefuri in camin, iesit in club, la gratar, invatat sesiune, cafele etc, relatia s-a consumat gata e momentul sa treceti mai departe, relaiti gasesti in orice cos de gunoi dar cu studentia te intalnesti O SINGURA DATA

| Divy a răspuns:

Ceea ce și-a pus amprenta între voi a fost sexul de aici s-au răcit lucrurile nu distanța sau alte Scuzewinking

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Divy):

Lucru perfect normal, la varsta lor sexul primeaza

| Maia1111111111 a răspuns:

Daca ai putea continua? Pai depinde de voi,daca nu mai simti acea legatura care ai simtit-o in acei ani ar trebui să discutați,poate are niste probleme la facultate pe care nu vrea să ți le spună, poate e alt ceva și de aceea sunteți atît de distanți...Cel mai bine este să discutați. Poate el nu își dă seama că întrun fel te "jigneste"!
Daca mai are rost să vă mai chinuiți? Pai fă ce îți spune inima! Inchidete in camera ta și aranjeazăți gîndurile! Dar cel mai bine, cum am spus mai sus este ca sa discutați, pentru ca e viața voastra, voi decideți dacă mai puteți continua!
Succes scumpo!
Funda!?