| anonim_4396 a întrebat:

Ce-ati zice daca prietenul/prietena voastra cea mai buna si-ar face inca o alta "prietena cea mai buna"! Cum v-ati simti, daca noua ei prietena ar zice intr-una ca ea este o prietena mult mai buna decat ai fost si esti tu? Ati mai continua acea prietenie?

Răspuns Câştigător
| macydacy a răspuns:

Pai draga mea daca ai ajutat-o si ai fost langa ea nu e vina ta...incearca sa vb cu ea sa ii spui ce simti si sa ii spui ca tu o cunosti de mai mult timp si ca nu ai nimic in potriva sa mai aiba o pietena dar sa nu se dea mae si sa nu faca diferente intre voi. Daca nu te aprecieaza poate ar fi cazul sa "rezolvi"prietenia asta! succes dragabig hug

1 răspuns:
| Altair92 a răspuns:

Eu consider ca daca un prieten de al meu isi face alt tovaras, inseamna ca e vina mea, ca nu i-am dat destula atentie, ca nu l-am ajutat la greu, sau nu am fost alaturi de el. Prin urmare as continua acea prietenie, dar mi-as rezerva mai mult timp sa petrec cu el, i-as da mai multa atentie. Daca el insa se comporta la fel, inseamna ca a fost un fals prietentongue