| ANONIMANONIMI a întrebat:

Ce credeti despre un baiat care vrea sa se intalneasca cu fete de pe net in realitate si daca vede una in poza ii face complimente si pe mess ii spune imi placi. si le baga mereu in seama si spune ca vrea o relatie serioasa(ca e cuminte) voi ati crede asa ceva? are 20 de ani el

Răspuns Câştigător
| JoeAlb a răspuns:

Buna! Internetul e doar un mediu, nu e el de vina cu nimic, insa trebuie sa ai grija. Cum aici folosesti mai mult cuvintele scrise, cauta sa intelegi mai bine felul uman si felul unui baiat. Scoate din ecuatie complimentele si analizeaza-l pentru faptele care le face in realitate, pentru gandurile lui despre viata, economie, familie sau orice. Cateva cuvinte spun multe despre un om.

2 răspunsuri:
| Muhibbi a răspuns:

Mai, astia de pe net... O cunostinta de a mea chiar s-a logodit cu o persoana pe care a cunoscut-o pe net si e de treaba. Depinde de norocul taulaughing O singura intalnire nu strica, vezi tuhappy

| XxXAna98XxXGabrielaXxX a răspuns:

Bună! Îţi voi spune ceva din propria experienţă. Într-o zi un băiat îmi trimite cerere de prietenie pe Facebook. Am început să vorbim zile întregi, până când mai multe prietene din lista mea mi-au spus că şi cu ele vorbea la fel şi le făceau complimente, le spunea că le iubea şi altele. A-2-a zi, îmi spune că vrea să ne vedem, să mergem la un suc. După câteva zile îmi trimite un mesaj pe Facebook, în care scria aşa : Bună! Am vrut să îţi spun că ieri te-am chemat la suc doar să te văd cum arăţi în realitate şi am decis că vreau să fim împreună. Eu le-am spus si prietenelor din lista mea şi după ce le-am spus ele au rămas uimite deoarece şi lor le spusese la fel ca şi mie.
Deci, după părerea mea, o mare parte din băieţi de pe net, sunt afemeiaţi şi ei vor doar s*x. Încearcă să îţi găseşti un băiat pe care nu-l cunoşti de pe net, pe care l-ai cunoscut în parc, la şcoala sau prin faţa blocului. În ei poţi avea puţin mai multă încredere.
Sper că te-am ajutat.